Birželio 1 dieną praūžė neįtikėtinai geros nuotaikos sporto šventė!

Birželio 1-ąją daugybė pasaulio šalių minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Vaikai – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Suaugusių žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo mažens. Rūpinimasis savo sveikata turi tapti gyvenimo būdu.

Vaikų ir paauglių sveikatai ypatingai svarbi sveikos gyvensenos dalis yra fizinis (judėjimo) aktyvumas. Fiziniai pratimai, aktyvus judėjimas,  padeda užtikrinti fizinę ir psichinę asmens darną.  Sveikos gyvensenos įpročiai, gyvenimo būdas, nuostatos dėl sveikatos formuojasi vaikystėje ir paauglystėje. Tad vaikų ir paauglių skatinimas sveikai gyventi, sveikatos mokymas, teisingo požiūrio į sveikos gyvensenos veiksnius, ypač į fizinį aktyvumą, formavimas padeda vykdyti susirgimų, neįgalumo ir mirtingumo dėl įvairių ligų prevenciją.

Vaikų emocinė gerovė tiek pat svarbi kaip ir fizinė sveikata. Gera psichikos sveikata vaikystėje ir paauglystėje padeda ugdyti psichologinį atsparumą, kuris labai svarbus tam, kad užaugę vaikai galėtų taikyti tinkamas streso įveikos strategijas ir susidoroti su įvairiais sunkumais, laukiančiais ateityje. Taigi, vaikų psichikos sveikatą galima laikyti svarbiu elementu, vėliau padedančiu jiems tapti visapusiškais, sveikais suaugusiaisiais.

Skatinant pozityvius fizinio aktyvumo įpročius Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo sporto šventę ,,Saugi vasara – smagi, aktyvi vasara‘‘ Klaipėdos Vidūno gimnazijos mokiniams. Renginio partneriai – Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos Raudonasis Kryžius, Klaipėdos Vydūno gimnazija. Šventės tikslas – stiprinti Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių sveikatą, priminti, kad visi vaikai turi poilsiauti smagiai, saugiai ir didinti motyvaciją būti fiziškai aktyviems.

Šventės metu mokiniai turėjo galimybę išbandyti judriają estafetę su „Trikke” dviračiais, gesinti gaisrą „Gaisro gesinimas”, sukti gaisrinę žarną į ritę „Ugniagesių vyniotinis”, apsirengti ugniagesių aprangą „Gautas iškvietimas”, išbandyti užduotį ,,Skęstančiojo gelbėjimas”, suteikti pirmąją pagalbą ,,Žmogaus gaivinimas”, ,,Quiz apie Raudonąjį Kryžių”, pasitikrinti žinias sprendžiant sveikatingumo kryžiažodį, ,,išlaikyti” teisinių žinių tikrinimo užduotį, dalyvauti vyresniųjų klasių mokinių paruoštoje estafetėje. Smagiai ir aktyviai sportuodami vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą ir daug gerų emocijų. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai linki atostogauti sveikai ir saugiai.

Straipsnį parengė visuomenės sveikatos specialistė Alina Bocman

Facebook
Twitter
LinkedIn