Futbolo vaikščiojant populiarinimas

Futbolas vaikščiojant – futbolo atmaina, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, keliauja po Lietuvą. Aktyvus Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro įsitraukimas populiarinant šią futbolo rūšį parodo, kad tai puiki neįgaliųjų, vyresnio amžiaus žmonių fizinį aktyvumą skatinti priemonė, kuri, be abejo, suteikia ir gerų emocijų.

2023 m. rugsėjo 17 d. vykusių Lietuvos ir Serbijos rinktinių rungtynių metu buvo apdovanoti Lietuvos futbolui nusipelnę asmenys. Taip pat per rungtynių pertrauką buvo įvertinti ir Lietuvos masinio futbolo lyderio apdovanojimų nominantai. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė Alina Bocman buvo nominuota Lietuvos masinio futbolo asociacijos apdovanojimuose ir įvertinta Masinio futbolo lyderio titulu už nuoseklų ir atkaklų savo indėlį populiarinant futbolą vaikščiojant Klaipėdos mieste.

„Iki šiol gyvavęs „Mūsų stiprybė – pedagogas“ apdovanojimas išaugo savo rėmus bei tapo Masinio futbolo lyderio apdovanojimu, nes į šį smagų žaidimą įsitraukia vis daugiau skirtingų sričių aktyvistų, kurie organizuoja įvairias futbolo veiklas savo bendruomenėje“, – sakė Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Ignas Marcinkevičius.

2023 m. rugsėjo 12 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo seminarą „Futbolas vaikščiojant – saviraiškos galimybė neįgaliesiems“, kuris vyko Klaipėdoje. Seminaras buvo skirtas asmenims, dirbantiems su neįgaliaisiais, buvo išduoti Lietuvos masinio futbolo asociacijos pažymėjimai. Seminaro metu specialistams buvo suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir pasipraktikuota žaisti. Taisykles turintis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas tikimybę patirti traumą, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus. Dėkojame už gerą nuotaiką, iniciatyvas ir pagalbą Lietuvos masinio futbolo asociacijos vadybininkui, futbolo treneriui Martynui Karpavičiui.

2023 m. rugsėjo 13 d. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Plungės rajono savivaldybe organizavo futbolo vaikščiojant turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“, kuriame dalyvavo 12 komandų (senjorai ir žmonės su negalia) iš įvairių Lietuvos miestų: Plungės, Klaipėdos, Kelmės, Gargždų, Tauragės ir Mažeikių. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai subūrė penkias komandas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas, nepriklausomai nuo įgalumo, stiprina asmens fizines ypatybes, didina savarankiškumą bei gerina gyvenimo kokybę. Varžybose dalyvavo sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ komanda, senjorų komanda „Sveikatos uostas“. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi, kad sportuojantys senjorai sėkmingai meta iššūkį amžiui. Negalią pavertę galia neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ komanda.  Visuomenės sveikatos specialistai sveikina už dalyvavimą varžybose ir dėkoja už pasitikėjimą. Įkvepiantis pavyzdys – Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Žuvėdra“ komanda. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai sveikina tapus „Plungės taurė 2023 m.“ nugalėtojais ir dėkoja už draugystę.

Kviečiame visus norinčius (65+ amžiaus žmones, neįgaliuosius) prisijungti prie futbolo vaikščiojant komandų ir kartu aktyviai, azartiškai, smagiai, draugiškai sportuoti. Informacija tel. 8 640 93343 arba el. p. alina@sveikatosbiuras.lt.

Facebook
Twitter
LinkedIn