Išskirtinis dėmesys darbuotojų sveikatai įgauna vis didesnį pagreitį

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas įvairias sveikatinimo veiklas Klaipėdos ir Neringos miestų savivaldybėse, neaplenkia ir čia įsikūrusių įmonių. Su daugeliu jų bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus ir atneša puikių rezultatų – visuomenės sveikatos specialistams jau retai kada patiems tenka siūlyti savo paslaugas, nes įmonės pačios kviečia į svečius ir mielai dalyvauja Sveikatos biuro siūlomose veiklose, o taip pat atvyksta ir į miestuose organizuojamus renginius. Pastaraisiais metais dar labiau džiugina faktas, kad sveikatinimo veiklomis darbovietėse domisi vis daugiau įmonių, ne tik klausiančių, ką sveikatos specialistai gali pasiūlyti, bet ir išsakančių savo poreikį, besidalinančių idėjomis, kurios vėliau neretai tampa puikiais gerosios praktikos pavyzdžiais ir sveikatos specialistų darbe su kitomis tikslinėmis grupėmis.     

Darbingo amžiaus žmonės – tai ta tikslinė grupė, kuri, kaip žinia, gyvena labai aktyviu tempu, daug jėgų ir energijos atiduoda tikslų profesinėse srityse siekime. Tai, neabejotinai, yra labai svarbu ir sveikintina, tačiau to pasekoje, neretai, vis mažiau laiko lieka savo paties sveikatai – tiek fizinei, tiek psichologinei puoselėti. Atsižvelgiant į tai, labai svarbu, kad profesinėje srityje aktyviai gyvenantis žmogus turėtų kuo daugiau galimybių gerinti savo sveikatą ten, kur tuo metu yra, su tomis priemonėmis ir galimybėmis, kurias tuo metu turi.

Sveikatos specialistai, įgyvendindami sveikatinimo veiklas įmonėse, neretai išgirsta klausimą, kodėl gera darbuotojų saugos ir sveikatos būklė yra naudinga pačiai įmonei. Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros teigimu, rūpinantis darbuotojų sveikata ir sauga galima pagerinti verslo efektyvumą, taip pat apsaugoti savo darbuotojus. Be to, patiriama mažiau išlaidų ir sumažėja rizika darbo vietose, todėl taip pat mažėja darbuotojų nedarbingumas ir kaita, rečiau įvyksta nelaimingų atsitikimų, sumažėja bylinėjimosi grėsmė. Kitas svarbus aspektas – užtikrinamas didesnis verslo tęstinumas, todėl didėja veiklos našumas – išvengiama incidentų ir nelaimingų atsitikimų, įrangos gedimų ir procesų trikdžių. Na ir galiausiai, sutvirtėja įmonės padėtis darbo rinkoje ir pelnoma geresnė reputacija tarp tiekėjų, klientų ir kitų partnerių.

Nors pastaruosius metus Sveikatos biuro specialistai, plėtodami sveikatinimo idėjas įmonėse, didžiausią dėmesį skyrė fiziniam aktyvumui (prisiminkime daugiametį konkursą „Judriausia įmonė“, kuris net gi buvo įtrauktas į gerųjų praktikų pavyzdžių sąrašą Lietuvos mastu), šiemet, atsižvelgiant į įvairiapusišką įmonių darbuotojų poreikį, šiek tiek persiorientavo ir pradėjo teikti kompleksinius sveikatinimo paslaugų paketus įmonėms, į kuriuos įeina sveikos mitybos žinių gerinimas, fizinio aktyvumo skatinimas, psichologinės sveikatos stiprinimui skirtų įgūdžių formavimas, pirmosios pagalbos teikimo mokymai, paskaitos užkrečiamųjų ligų profilaktikos, aplinkos sveikatos, burnos sveikatos temomis.

Šių metų pavasarį Sveikatos biuro specialistai aplankė itin gausų būrį įmonių. Vienos didesnį dėmesį skyrė fiziniam aktyvumui, kitos – emocinės sveikatos gerinimui, o būta ir tokių, kurios išsakė norą susipažinti su visa visuomenės sveikatos specialistų siūloma informacija.

„Džiugu, kad atsiranda vis daugiau įmonių, kurios nori palaikyti ryšį, remiantis tęstinumo principu, duodančiu geriausių rezultatų. Tokios įmonės kartu su visuomenės sveikatos specialistais išanalizuoja įmonės poreikius ir parengia sveikatinimo veiklų planą numatytam laikotarpiui. Svarbus tokio plano privalumas – įmonių darbuotojams, norintiems dalyvauti veiklose, nereikia niekur vykti – sveikatos specialistai darbuotojams patogiu laiku atvyksta į įmonę, kuriems reikia tik vietos užsiėmimui pravesti, pavyzdžiui, poilsio zonos, pasitarimų kambario, tačiau neretai užsiėmimai vyksta pačioje darbo vietoje – ar tai būtų darbastalis su kompiuteriu, ar gamybos patalpos. Be to, esant poreikiui, visuomenės sveikatos specialistai užsiėmimus veda ir nuotoliniu būdu – tokia bendravimo forma itin išpopuliarėjo ir pasiteisino pandeminiu laikotarpiu.“ – mintimis dalinosi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Sveikatos biuro specialistų teigimu, vykdant sveikatinimo veiklą, labai svarbu matyti veiklos prasmę – tai motyvuoja būti pavyzdžiu, įkvėpti kitus rinktis sveikesnį gyvenimo būdą. Tačiau dar vienas, ne ką  mažiau svarbus dalykas – dalyvių atsiliepimai, jų entuziazmas tęsti pradėtas veiklas ir pačių iniciatyva jose dalyvauti.

 „Švęsdami darbų saugos dieną AB „Klaipėdos baldai“ komanda, nusprendė pasinaudoti Sveikatos biuro paslaugomis ir visą savaitę skyrė renginiams, gerinantiems darbuotojų sveikatą ir saugą. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasimankštinti su visada besišypsančia ir gerą nuotaiką spinduliuojančia trenere, kad galėjome pasiklausyti paskaitos apie sveiką mitybą ir padiskutuoti šia tema su mitybos specialiste. Taip pat labai įdomu buvo klausytis paskaitos apie psichinę sveikatą ir kaip ją pagerinti,o ypač didelio susidomėjimo sulaukė paskaita  apie pirmosios pagalbos teikimą, kurios metu  lektorė taip įtraukė mūsų darbuotojus, kad net iki šiol dar kolegos dalinasi įspūdžiais. Džiaugiamės, kad mūsų darbuotojai labai entuziastingai įsitraukė ir dalyvavo visuose renginiuose. Mūsų draugystė su Sveikatos biuru ir toliau tęsiasi, kad būtų sveikesni ir laimingesni mūsų darbuotojai.“ – gerų emocijų apie Sveikatos biuro vykdytas veiklas įmonėje neslėpė AB „Klaipėdos baldai“ saugos darbe vadovas Tomas Kiudelis.

Jeigu esate Klaipėdos ar Neringos miestų savivaldybėse veikiančios įmonės darbuotojas – nebūtinai vadovas, juk iniciatyvą gali rodyti kiekvienas, ir jums rūpi jūsų ir kolegų sveikata, maloniai kviečiame kreiptis į Sveikatos biuro specialistus ir kartu atrasti tinkamiausią jūsų įmonei sveikatinimo veiklų planą, kuris, pažadame, nebus nuobodus – įtrauks skirtingus poreikius turinčius, suteiks daug naudingų, mokslu grįstų žinių ir padės įgyti naudingų įgūdžių sveikatai.

Susidomėjusius kviečiame kreiptis mob. tel. 8 640 93 340 arba el. p. gintare@sveikatosbiuras.lt.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn