Įvyko „Metų specialisto“ apdovanojimai, įvertinti labiausiai 2022 metais nusipelnę darbuotojai

Vasario 2 d. Biržų pilyje įvyko iškilmingi „Metų specialisto“ apdovanojimai, kaip ir kasmet, skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusimes prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

„Specialistams įteiktos padėkos kartu su simboliniu obuolio ženklu perduoda žinią: obuolys – tai lyg mūsų darbo vaisius, bet prieš skinant vaisius, pirmiausia reikia pasodinti sodą, jį prižiūrėti ir puoselėti. Norisi palinkėti kiekvienam specialistui būti savo visuomenės sveikatos sodo puoselėtoju, kad kartu su savo savivaldybės gyventojais būtų galima mėgautis saldžiais sveikos gyvensenos vaisiais,“ – prasmingomis mintimis sveikinimo kalbos metu dalijosi Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų atiteko Klaipėdos lopšelio-darželio „Pušaitė“ visuomenės sveikatos specialistei Vidmantei Stancelienei. Jau ne vienerius metus Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure dirbanti ir visa širdimi atsidavusi specialistė įvertinta už kruopštumą ir atsidavimą savo darbui bei už maitinimo organizavimo sistemos alergiškiems vaikams sukūrimą.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų atiteko Klaipėdos lopšelio-darželio „Pušaitė“ visuomenės sveikatos specialistei Vidmantei Stancelienei.

„Visų pirma noriu padėkoti nuostabiai vadovei už pasitikėjimą, įkvėpimą ir motyvaciją siekti bendrų tikslų, o ir puikiam kolektyvui už nuolatinį palaikymą ir pagalbą. Šis įvertinimas mane skatina dar labiau mylėti savo darbą ir nenustoti tobulėti. Dirbdama ugdymo įstaigoje, kurioje nemaža dalis vaikų yra alergiški, susiduriu su dideliais iššūkiais, atsakomybė darbui čia yra svarbiausia. Ugdymo įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų maitinimui, kruopštus darbas reikalauja daug laiko ir jėgų. Noras palengvinti darbą sau ir kitiems motyvavo sukurti tokią alergiškų vaikų maitinimo sistemą, kad kiekvienam žmogui, kuris atsakingas už vaiko maitinimą, darbas vyktų sklandžiau. Būdama visuomenės sveikatos specialistė jaučiu pareigą matyti problemas, jas suprasti ir išspręsti. Man kiekviena darbo diena yra svarbi ir atnešanti naujų patirčių. Jaučiuosi reikalinga dirbdama savo darbą ir galėdama dalintis savo žiniomis bei padėti visiems, kuriems reikia pagalbos,“ – džiaugsmo neslėpė nominuota visuomenės sveikatos specialistė.

Apdovanojimų renginį įkvepiančia sveikinimo kalba atidarė Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, atvykusi kartu su savivaldybės administracijos direktore Irute Varziene ir savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėju, atliekančiu savivaldybės gydytojo funkcijas, Kęstučiu Knizikevičiumi. Sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems taip pat tarė Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė ir Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Lina Svidinskaitė. Prie sveikintojų taip pat prisidėjo Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas dr. Kęstutis Štaras, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Laura Masiulienė. Renginyje taip pat dalyvavo ir prasmingais sveikinimo žodžiais ir linkėjimais dalijosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dekanė prof. dr. Ida Liseckienė, atvykusi kartu su kolege LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto prodekane doc. dr. Gintare Kaliniene. Visuomenės sveikatos specialistų darbo svarba džiaugėsi ir nominantus sveikino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos skyriaus vedėja Aušra Želvienė bei Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas, o nuotolinius sveikinimus siuntė ir Europos Komisijos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą (2014–2019 kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui dr. Vytenis Andriukaitis.

Graži ir prasminga „Metų specialisto“ apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama jau nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Kasmet nominacijai gauti potencialius kandidatus gali siūlyti Visuomenės sveikatos biurų vadovai, čia dirbantys specialistai, taip pat ir Asociacijos tarybos nariai. Teikiant galimas nominacijas atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir darbui svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus. „Rinkdami labiausiai praėjusiais metais nusipelniusius specialistus, kiekviename visuomenės sveikatos biure diskutuojame apie rezultatus visuomenės sveikatoje, kaip ilgai ir kantriai jų reikia laukti, kiek pastangų būtina įdėti, siekiant užsibrėžtų rezultatų. O ir nepamirštame, kad visuomenės sveikata yra ne tik mokslas, bet ir menas. Tik ši dermė padeda pasiekti kiekvieną gyventoją, įdomiai pateikti sveikatai puoselėti būtinas žinias, išmintingai vesti sveikos gyvensenos įgūdžių išsaugojimo keliu,“ – kalbėjo SVSBA pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

Renginio nuotraukų galerija.

Informaciją paruošė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn