Naujiena Klaipėdoje – futbolas vaikščiojant!

Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, kuri sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis siekiant įtraukti į žaidimą senjorus.

Užsienyje

Lygiai prieš dešimtmetį, 2011 m. vasarą, Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“ pakvietė 50 metų ir vyresnius žmones dalyvauti Futbolo vaikščiojant (Walking football) programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį išplito visoje Jungtinėje Karalystėje, susibūrė šimtai komandų, įsikūrė šio žaidimo asociacija. Prieš trejus metus sukurta ir tarptautinė Futbolo vaikščiojant tarptautinė federacija, kuri turi 15 narių ir siekia 2022 metais surengti pasaulio čempionatą.

Lietuvoje

Pasiremdama kolegų iš Anglijos, Čekijos, Škotijos, Portugalijos patirtimi, tikslą šią žaidimo rūšį pritaikyti Lietuvoje išsikėlė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narė Masinio futbolo asociacija. Pirmasis Futbolo vaikščiojant pristatymo etapas – parengtos žaidimo taisyklės lietuvių kalba. Su jomis galima susipažinti perskaičius žaidimo taisykles arba pasižiūrėjus vaizdo klipą. 

Futbolo vaikščiojant taisyklės (tekstinis aprašymas)

Taisyklių vaizdo klipas

Klaipėdoje

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai 2022 m. kovo 15 d. įgijo naujų žinių, dalyvaudami seminare ,,Futbolas vaikščiojant“ Kaune (LFF treniruočių centras). Seminaro metu gauta ne tik teorinių žinių, bet ir pasipraktikuota žaisti. Taisykles turintis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas tikimybę patirti traumą, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus. Tokią galimybę vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams, siūlys ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai – pirmoji futbolo vaikščiojant treniruotė jau balandžio 28 d.

Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma rasite čia.

Taip pat kviečiame dalintis futbolo vaikščiojant renginiu socialiniame tinkle Facebook su savo draugais. Renginį rasite čia.

Daugiau informacijos mob. tel. 8 640 93 343.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman.

Informacinis šaltinis: https://lff.lt/

Nuotrauka: www.freepik.com

Facebook
Twitter
LinkedIn