Prasideda skiepijimas sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze

Prasideda skiepijimas sustiprinančiąja vakcinos doze, kuri yra adaptuota naujai COVID-19 ligos atmainai. Pirmuoju etapu prioritetas skiepijimui sustiprinančiąja doze teikiamas 60 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis. Kitų amžiaus grupių gyventojai galės registruotis vakcinacijai, jų vakcinacija prasidės spalio pradžioje.

Vakcinų pritaikymas

Adaptuotos vakcinos sukurtos pagal tą pačią RNR technologiją, kaip ir originaliosios vakcinos. Naujosios vakcinos yra dvivalentės – jų sudėtyje yra RNR molekulės, koduojančios pradinio koronaviruso varianto ir atitinkamo omikron potipio (BA.1 arba BA.4/BA.5) S baltymą. Visi kiti adaptuotų vakcinų komponentai yra tokie pat, kaip pradinėje vakcinoje. Revakcinacija adaptuotomis vakcinomis sukuria platesnio spektro imuninį atsaką, nei būtų skiepijant vien tik pradine vakcina.

Vakcinacijos schema

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Lietuvos ekspertų rekomendacijomis, adaptuotos vakcinos bus skiriamos tik skiepijimui sustiprinančiąja doze.

  • Skiepytis pirma sustiprinančiąja vakcinos doze galės visi gyventojai nuo 12 metų.
  • Antra sustiprinančiąja doze – nuo 18 metų, laikantis skiepijimo intervalų, kurie nurodyti prie pranešimo prisegtose lentelėse.
  • Pasiskiepyti pagal pirminę schemą galima originaliosiomis vakcinomis „Comirnaty” ir „Spikevax”, kurios taip pat veiksmingai apsaugo nuo sunkios COVID-19 ligos formos, hospitalizacijos ir mirties. 

Registracija vakcinacijai

  • Greitai ir paprastai užsiregistruoti pirminei vakcinacijai arba skiepijimui sustiprinančiąja doze galima internetu koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus  skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje.
  • Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pvz., šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.
  • Jeigu gyventojas neturi galimybės registruotis internetu, dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Prasidedant šaltajam metų sezonui prognozuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga, todėl specialistai ragina gyventojus nedelsti ir laiku pasiskiepyti. 

Daugiau informacijos apie vakcinas ir vakcinaciją nuo COVID-19 ligos rasite ČIA.

Facebook
Twitter
LinkedIn