SHEHAP

Seksualinio priekabiavimo prevencija vidurinėse mokyklose

(Prevention of Sexual Harassment in Secondary Schools)

Apie projektą

Pagrindinis projekto koordinatorius – Turku taikomųjų mokslų universitetas (Suomija). Projekte dalyvauja 4 pilotinės mokyklos, 3 aukštojo mokslo institucijos iš 4 ES šalių. Projekto partneriai: Lisabonos aukštoji slaugos mokykla (Portugalija), West Attica universitetas (Graikija), Vasaramaen vidurinė mokykla (Suomija), Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras (Lietuva), 9-oji Kallithea „Manos Xatzidakis” vidurinė mokykla (Graikija), Klaipėdos „Versmės” progimnazija (Lietuva), Santo Antonio mokyklų klasteris (Portugalija). SHEHAP projekto įgyvendinimas yra glaudžiai susijęs su kitu ES programos „Erasmus+” finansuojamu projektu „Skaitmeninė lytiškumo ugdymo programa vidurinėse mokyklose” (EDDIS) ir yra jo tęsinys. SHEHAP projekto įgyvendinimo trukmė – 36 mėnesiai, nuo 2020 m. rugsėjo mėn. iki 2023 m. rugpjūčio mėn.

Projekto tikslas – parengti seksualinio priekabiavimo atvejų atpažinimo metodologiją, skirtą 13-16 metų amžiaus mokiniams. Projekto idėja – įtraukti mokinius į seksualinio priekabiavimo metodinių priemonių kūrimo procesą, taip išsiaiškinant su lūkesčius ir poreikius, kurie būtini ekspertams rengiant metodines rekomendacijas mokykloms. Tėvai taip pat bus kviečiami bendradarbiauti rengiant mokomąją medžiagą: dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, išreikšti savo nuomonę, užduoti klausimus. Projekto metu 2021 metais Turku ir 2022 metais Klaipėdoje bus surengtos dvi kūrybinių dirbtuvių stovyklos mokytojams, mokiniams ir tėvams ir šeši tarptautiniai projekto partnerių susitikimai. Horizontalieji projekto prioritetai: bendros vertybės, pilietinis įtraukimas ir dalyvavimas; naujoviška skaitmeninės eros praktika; galimybių visiems asmenims įgyti ir ugdyti bendruosius gebėjimus ir įgūdžius. Laukiamas projekto rezultatas – pagerėjęs mokytojų, kitų mokyklos specialistų, tėvų ir 13-16 metų amžiaus mokinių gebėjimas atpažinti ir išvengti seksualinio priekabiavimo.

Projekto metu bus parengtos šios metodinės priemonės:

1. Tyrimo ataskaita apie įvairius prevencijos būdus, kurių reikia mokiniams, mokytojams, kitiems mokyklos specialistams ir tėvams, norint atpažinti seksualinio priekabiavimo atvejus mokyklose.

2. Naujoviška skaitmeninė mokomoji medžiaga mokiniams apie seksualinio priekabiavimo prevenciją, sukurta įtraukiant pačius mokinius.

3. Mokomoji medžiaga mokytojams ir kitiems mokyklos specialistams, skirta atpažinti ir užkirsti kelią seksualiniam priekabiavimui.

4. Mokomosios medžiagos paketas tėvams, skirtas atpažinti ir užkirsti kelią seksualiniam priekabiavimui, atspindintis vaikų požiūrį ir nuomonę.

5. Seksualinio priekabiavimo atpažinimo ir prevencijos rekomendacijos vidurinėms mokykloms.

Projektas finansuojamas iš ES programos „Erasmus+”.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.tuas.fi/en/research-and-development/projects/shehap-prevention-sexual-harassment-secondary-scho/


Projekto viešinimo medžiaga:

Straipsnis žurnale „Visuomenės sveikata” 2023, Nr. 2 (101) apie projekto „SHEHAP” rezultatus

STRAIPSNIAI

Įvyko projekto „SHEHAP“ susitikimas

Gegužės 17-18 dienomis Atėnų West Attica universiteto visuomenės sveikatos mokykloje įvyko „Erasmus+“ tarptautinio projekto „Seksualinio priekabiavimo prevencija vidurinėse mokyklose – SHEHAP“ (angl. Prevention of Sexual Harassment

Plačiau »
Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!