Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Atšvaitų diena

Lietuvos automobilių kelių direkcija š. m. lapkričio 6 d. paskelbė Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų.

Reikėtų prisiminti, jog pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl geriausia jį pritvirtinti transporto priemonių žibintų aukštyje. Daugelis pėsčiųjų ir dviratininkų nešioja juostinį atšvaitą, prikabinę prie kuprinės ar rankinės rankenų. Toks būdas yra netinkamas, nes automobilių šviesos šiose vietose šviesą atspindi labai prastai. Kadangi kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga automobilių eismo judėjimo kryptimi, atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje. Atšvaitą, pervertą virvele ar segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz., kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas-juostelė yra nešiojamas ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.

Rugsėjo 19 d., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į saugų eismą, trijose Klaipėdos miesto vietose (prie Taikos pr.–Kauno g., Liepų g.–Herkaus Manto g. ir Herkaus Manto g.–Lietuvininkų a. sankryžų) Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su policijos pareigūnais visiems nemokamai dalijo atšvaitus, kad visuomenė būtų matoma ir saugi tamsiuoju paros metu. Iš viso išdalinta 3000 atšvaitų.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..