Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Informacija dėl rudeninės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės

Informuojame, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) š.m. rugsėjo 28 d. pradėjo vykdyti rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių). Planuojama laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti š.m. gruodžio mėn.

Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su gyva peroraline vakcina "Lysvulpen", vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje, adresu: http://vetlt1.vet.lt/vr/pdf/RV0942.pdf. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis - Lenkijos ir Baltarusijos respublikomis.

Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus - jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti su dideliu kiekiu vandens ir muilu bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..