Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas

 

 

 

 

 

 

 

 


APIE PROJEKTĄ


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras nuo 2018 m. liepos 25 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje pradėjo įgyvendinti projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“. Numatyta projekto pabaiga - 2020 m. sausio 25 d.

Projekto problema ir projekto poreikis. Poreikis mažinti egzistuojančius sveikatos netolygumus yra akivaizdus: Lietuva, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, išsiskiria ryškiais gyventojų sveikatos netolygumais, kuriuos sąlygoja įvairūs sveikatą veikiantys demografiniai, socialiniai, ekonominiai, aplinkos, politiniai ir kiti veiksniai. 2016 m. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, skurdo rizikoje miestuose gyveno 15,6 proc., o kaimuose – 34,8 proc. asmenų. Pažeidžiamiausios grupės – turintieji mažas pajamas, bedarbiai, vaikai, augantys šeimose, kuriose yra tik vienas iš tėvų, riboto išsilavinimo žmonės. Sveikatos netolygumams didelę reikšmę turi sveikatos priežiūros nelygybė, nevienodos galimybės naudotis viešosiomis sveikatos priežiūros, ligų profilaktikos ir sveikatinimo paslaugomis. Patvirtintas sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014-2023 m. veiksmų planas (LR sveikatos apsaugos ministro 2014 m. liepos 16 d. įsakymas Nr. V-815) taip pat įrodo šios problemos svarbą ir poreikį ją spręsti, šalinant tuos veiksnius, kurie tiesiogiai nulemia išvengiamus gyventojų sveikatos būklės skirtumus.

Projekto tikslas - padidinti vaikų ir vyresnio amžiaus asmenų sveikatos raštingumo lygį bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.

Siekiami rezultatai. Įgyvendinant projektą siekiama, kad informavimo, švietimo ir mokymo renginiuose bei sveikatos raštingumą didinančiose veiklose Klaipėdos mieste dalyvautų 3400 tikslinių grupių asmenų.

Tikslinės projekto grupės ir jų poreikiai:

  • Vaikai, t.y., asmenys neturintys 18-os metų. Vaikams (iki 18 metų) dėl ekonominių, socialinių aplinkybių, tokių kaip nepalanki socialinė ir ekonominė šeimos padėtis, įsidarbinimo perspektyvos, dažniau gresia socialinė atskirtis bei neigiamas šių veiksnių poveikis sveikatai;
  • Vyresnio amžiaus asmenys (kaip apibrėžta Sveiko senėjimo užtikrinimo Lietuvoje veiksmų plano 1 punkte). Dėl gyventojų senėjimo kyla naujų problemų, kurios ypač didina pagyvenusių žmonių socialinės atskirties riziką bei užkerta galimybes jiems aktyviai dalyvauti darbo rinkoje ir įprastinėje veikloje. Vyresnio amžiaus žmonėms taip pat būdingas poliligotumas, neįgalumas, didžioji jų dalis miršta nuo lėtinių neinfekcinių ligų.

Įgyvendinant vaikų ir vyresnio amžiaus asmenų sveikatos stiprinimo veiklas ir gerinant jų sveikatos raštingumą Klaipėdos mieste, bus organizuojamos įvairios veiklos: 

  • Vaikams (pirmosios pagalbos mokymai, paskaitų ciklas apie lytiškumą ir savipagalbos būdus, jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų viešinimas elektroniniuose Klaipėdos miesto mokyklų dienynuose, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo užsiėmimai, vaikų vasaros stovyklos, "Sveikatingumo takelių" ikimokyklinio ugdymo įstaigų kiemeliuose įrengimas, renginys "Saldadieniai šeštadieniais", užsiėmimai sensoriniame kambaryje ir kt.);
  • Vyresnio amžiaus asmenims (praktinių fizinio aktyvumo veiklų ciklai, senjorų vaikščiojimo grupių užsiėmimai, paskaitos ir praktiniai užsiėmimai "Sveikatai palanki mityba", mankštų ciklai, skirti koordinacijos ir kitų funkcijų, padedančių apsisaugoti nuo griuvimų, gerinimui ir palaikymui, psichoemocinės sveikatos stiprinimas, meno terapijos užsiėmimai, psichologinės konsultacijos, paskaitos ir seminarai "Sveiko senėjimo" temomis, paskaitų ciklas apie griuvimus ir jų prevenciją, pirmosios pagalbos mokymai,užsiėmimai sensoriniame kambaryje).

Projekto nauda. Bus pasiektas geresnis projekto tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygis, suformuoti jų pozityvios sveikatos elgsenos pokyčiai, kurie prisidės prie sveikatos netolygumų mažinimo.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

Daugiau informacijos apie projektą: www.einvesticijos.lt.


PROJEKTO VIEŠINIMO MEDŽIAGANAUJIENOS

Startuoja registracija į naują vaikščiojimo grupių ciklą!

Dalyvių atsiliepimai džiugina, o mes priduriame - geriausios rekomendacijos iš veiklą išbandžiusių. Suskubkite registruotis!

 

Festivalis "Kino pavasaris 2019" - kviečiame į NEMOKAMAS kino peržiūras!

Festivalio "Kino pavasaris 2019" repertuare - išskirtiniai, kruopščiai atrinkti ir svarbias temas gvildenantys filmai. Registruokitės jau dabar!

 

Projekto veiklos ugdymo įstaigose įgauna pagreitį - organizatoriai džiaugiasi dalyvių aktyvumu

Projekto „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“ metu vykdomos įvairios sveikatinimo veiklos sulaukia vis daugiau besidominčių ir aktyviai įsitraukiančių dalyvių.

Įvyko pirmasis vaikščiojimo grupių susitikimas!

Vis dažniau pasirodanti saulė ir po truputį atbundanti gamta sukvietė būrį aktyvių klaipėdiečių į vaikščiojimo grupių sezono atidarymą.

 

Kviečiame į nemokamas dokumentinių filmų peržiūras!

Jei jums 55 m. ir daugiau - šis pasiūlymas kaip tik jums! Skirkite laiko sau su geru kinu!

 

Renkamos naujos grupės į programą "Judu sveikai"


Jūsų patogumui - galimybė prisijungti prie rytinės arba vakarinės grupės.

 

Gera pusiausvyra - kokybiškam gyvenimui!

Kviečiame dalyvauti naudinguose mokymuose griuvimų prevencijos tema - įgysite ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias galėsite pritaikyti kasdieniniame gyvenime.

 

Kviečiame dalyvauti paskaitų cikle apie sveiką senėjimą!

Sveikas senėjimas - begalo svarbi tema, apimanti tiek fizinius, tiek psichologinius aspektus.

 

Prisijunkite prie vaikščiojimo grupių - atraskite sveikatą būdami gamtoje

Norint palaikyti gerą sveikatą ir jaustis puikiai, svarbu kas dieną judėti. Nesiekiantiems olimpinių aukštumų ir norintiems tiesiog būti fiziškai aktyviems, itin rekomenduojamas ėjimas.

Jūsų maloniam laisvalaikiui - dar keletas naujų filmų!

Šį kartą - gera juoko dozė smagioje komedijoje ir žiupsnelis nuotykių lietuvių dokumentiniame filme!

 

Nauji NEMOKAMO kino pasirinkimai!

Vietų skaičius ribotas - paskubėkite registruotis!

 

 

NAUJIENA! Nemokamos psichologinės konsultacijos!

Vyresniame amžiuje neretai susiduriama su  vienišumo jausmu,  baime, nerimu ir kt. Individualios konsultacijos su kvalifikuotu psichologu - puiki priemonė, padėsianti spręsti tokias ar panašias problemas.

Teoriniai-praktiniai mokymai "STOP žiemos traumoms!" tęsiasi!

Profesionalus lektorius ir skubios medicinos pagalbos specialistas Simonas Žutautas suteiks naudingų žinių kaip išvengti žiemos traumų ir ką daryti traumai ištikus.

Naujiena - paskaitos apie sveiką senėjimą!

Neretai nerimas kyla dėl neapibrėžtumo, nežinios, kas bus ar ko tikėtis. Šių paskaitų metu bus skatinamas dėmesingas amžiaus sukeliamų pokyčių įsisąmoninimas ir lengvesnis jų priėmimas. Maloniai kviečiame!

 

Jūsų dėmesiui - net dvi smagios komedijos!

Kaip teigia anglų liaudies išmintis, juokas yra geriausias vaistas. Kviečiame į nemokamas komedijų peržiūras - tegu teigiamos emocijos išlaisvina visas liūdnas mintis!

 

Renkama nauja grupė į programą "Judu sveikai"!

Fizinis aktyvumas - raktas į geresnę sveikatą. Nusprendus sportuoti, svarbu tai daryti taisyklingai. Prisijunkite prie programos ir sužinokite kaip taisyklingai atlikti pratimus bei pajauskite judėjimo malonumą!

 

Renkama nauja grupė į meno terapijos užsiėmimus!

Registracija startuoja jau sausio 22 d., tad raginame ilgai nesvarstyti ir išbandyti šią terapijos formą - ankstesnių grupių dalyvių atsiliepimai DŽIUGINA!

 

NEMOKAMŲ kino seansų repertuare - naujienos!

Geras kinas - visada puiki idėja. Nepraleiskite progos pasinaudoti galimybe pamatyti iš tiesų įdomius filmus.

 

 

Mokymai griuvimų prevencijos tema "STOP žiemos traumoms!"

Žiemos metu, kai ypač padidėja traumų tikimybė, svarbu žinoti, kaip išvengti  nelaimingų atsitikimų ir kokių veiksmų imtis jiems ištikus.

Kviečiame į meno terapijos užsiemimus sausio mėnesį!

Meno terapija - tai maistas mūsų vidiniam pasauliui. Išbandykite užsiėmimus - geros emocijos, užplūsiančios terapijos metu ir po jos, įkvėps naujomis idėjomis ir pozityviomis mintimis.

NEMOKAMI kino seansai tęsiasi - kviečiame į peržiūras!

Maloniam laisvalaikio praleidimui - net du įkvepiantys kino filmai. Paskubėkite registruotis - vietų skaičius ribotas!

 

Naujus metus pradėkite sveikai - prisjunkite prie naujų sausio mėnesį startuosiančių programos "Judu sveikai" grupių!

Profesionalios trenerio konsultacijos, mankštos grupėse ir komandinė motyvacija - tai puiki pradžia pradėti gyventi sveikiau.

 

Pirmosios pagalbos mokymai suaugusiems - nes gebėti suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam privalome kiekvienas!

Gruodį startuosiantys mokymai puiki proga papildyti žinių spragas pirmosios pagalbos teikime. Maloniai kviečiame!

 

Įsisukę į prieššventinius planus nepamirškite savęs! Atsipalaiduokite su geru kinu!

Pasaulyje egzistuoja daugybė psichoterapijos rūšių. Psichoterapinį poveikį gali turėti ne tik knygos, muzika, bendravimas, bet ir filmai. Išbandykite!

 

Startuoja meno terapijos užsiėmimai - prisijunkite ir įsitikinkite meno galia!

Meno terapijos nauda sveikatai pagrįsta moksliškai ir puikiai veikia kaip atpalaiduojamoji priemonė bei sužadina kūrybiškumą, kuris slypi kiekviename iš mūsų. Pasitikime šventes įkvėpti!

NEMOKAMI kino seansai lapkritį - gruodį! Kviečiame!

Kino filmai - puiki priemonė rudeniniam slogučiui išvaikyti ir artėjančią žiemą pasitikti kupinam įkvepiančių minčių! Nepamirškite pasikviesti bičiulio - po filmo bus peno diskusijoms.

Pirmosios pagalbos mokymai moksleiviams suteikė naudingų žinių!

Lapkričio - gruodžio mėnesį organizuoti pirmosios pagalbos mokymai, suteikė ne tik naudingų teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, padėsiančių jaustis užtikrintesniems teikiant pirmąją pagalbą nukentėjusiam.

 

Programa "Judu sveikai" įgauna pagreitį ir kviečia prisijungti prie naujai formuojamų grupių lapkričio - sausio mėnesiais!

Testavimai prieš/ po programos ir mankštos, prižiūrint treneriui - nepraleiskite puikios progos pasirūpinti savo sveikata NEMOKAMAI!

Moksleivi, dalyvauk pirmosios pagalbos mokymuose ir įgauk superherojaus galių gelbėti gyvybes!

Lapkričio mėnesį ugdymo įstaigose startuos pirmosios pagalbos mokymai moksleiviams. Kviečiame dalyvauti!

 

 

Atsivesk draugą į projekto "Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas" veiklas - LAIMĖK ŠAUNIUS PRIZUS!

Rūpintis savo sveikata drauge - dar smagiau! Čiupk savo draugą, kaimyną, kolegą, mamą, tėtį ar kitą artimą žmogų ir ateik į projekto veiklas - skirtas kūnui ir sielai!

Prisijunkite prie grupinių užsiėmimų „Judu sveikai“!

Įgyvendinant projektą "Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas", startuoja mankštų ciklai "Judu sveikai".

 

Startuoja projektas „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras nuo šių metų pradeda įgyvendinti projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, truksiantį iki 2020 metų.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..