Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

TINKAMA VAIKŲ MITYBA

   Ne tik žodžiais, bet ir savo pavyzdžiu tėvai turi galimybę skatinti vaikus sveikai maitintis. Dėl to tinkamos vaikų mitybos pagrindų mokomės ne tik su mažiausiais mūsų visuomenės nariais, tačiau ir su jų tėveliai.  

   Nors informacijos apie sveiką mitybą gausu, tačiau vaikų sveikata nėra puiki. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė 2016 m. rodo, kad 84,5 proc. vaikų turi bent vieną sveikatos sutrikimą. Daugumai vaikų nustatytas vidurių užkietėjimas, per mažas geležies kiekis kraujyje bei kiti sveikatos sutrikimai. Gyvenimo būdas ir asmens sveikata yra glaudžiai susijusios. Fizinis aktyvumas, psichologinė gerovė, žalingi įpročiai ir mityba mūsų sveikatai įtakos turi net 50 proc. Užtikrindami sveiką mitybą augančio vaiko kasdienybėje, prisidedame prie vaiko darnios sveikatos kūrimo visoje raidoje.

   Šių metų kovo 28-29 ir balandžio 12, 27 dienomis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos specialistės Aušra Agintaitė, Inga Gafarova ir Rūta Symenaitė lankėsi „Putinėlis“, „Vėrinėlis“, „Pakalnutė“ bei „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo įstaigose, skatindamos ir motyvuodamos tėvus sveikai maitinti savo vaikus. Džiugiu, kad daugelis tėvų supranta tinkamos mitybos naudą augančiam organizmui bei gyvensenos įtaką žmogaus sveikatai nuo pirmų dienų.

   Užsiėmimų metu keletas įstaigų surengė patiekalų degustaciją, kurios metu tėveliai galėjo paragauti patiekalų, kuriuos valgo jų vaikai ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Diskusijos metu buvo pateikti atsakymai į iškilusius klausimus apie vaikų maitinimo organizavimo pokyčius ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..