Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Žindymas - gyvenimo pamatas!

Rugpjūčio 1–7 dienomis minima 26-oji Pasaulinė žindymo savaitė. Pasaulyje, kuriame vis dar esti nelygybė, krizės ir skurdas, maitinimas krūtimi yra kūdikių ir motinų sveikos gyvensenos pagrindas. Žindymas gerina moterų ir vaikų sveikatą, gerovę bei išgyvenimą visame pasaulyje. Motinos pienas yra pats maistingiausias ir imunitetą stiprinantis produktas kūdikiams ir mažiems vaikams. Tai ne tik natūralus, optimalus būdas maitinti vaikus, bet taip pat jis skatina motinos ir vaiko bendravimą nepriklausomai nuo aplinkos. Žindymas yra sveikatinantis, neteršiantis, daug išteklių nereikalaujantis, gamtą tausojantis ir natūralus mitybos būdas bei maistinių medžiagų šaltinis.

Dėl pasirinkimo maitinti krūtimi kiekvienais metais daugiau kaip 823 tūkst. vaikų ir daugiau kaip 20 tūkst. motinų išvengia mirties. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki 6 mėnesių amžiaus išimtinai žindoma tik 40 proc. visų kūdikių. Žindyti norinčios motinos neretai gauna nepakankamai informacijos iš sveikatos paslaugų teikėjų, neturi galimybės gauti kvalifikuotų konsultacijų žindymo klausimais, trūksta paramos iš namiškių, susiduria su agresyvia motinos pieno pakaitalų rinkodara bei būna priverstos grįžti į darbą iš karto po gimdymo. Su šiomis kliūtimis susiduriančios moterys paprastai neturi galimybių žindyti išimtinai 6 mėnesius ir tęsti žindymą iki 2 metų ar ilgiau.

Siekiant įgyvendinti Pasaulio sveikatos organizacijos tikslą, kad išimtinai būtų žindoma 50 proc. ir daugiau kūdikių, planuojama iki 2025 m. imtis koordinuotų veiksmų. Visi kartu mes galime daug nuveikti, palaikydami žindymą, kaip natūraliausią vaikų mitybos būdą, aprūpinimo visaverčiu maistu ir skurdo mažinimo priemonę.  Pagrindinis dėmesys 2018 m. Pasaulinės žindymo savaitės metu skiriamas šioms priemonėms:

                      

                   

  

                 

 

Leidinys „Sėkmingo žindymo žingsneliai“ 

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/S%C4%97kmingo%20%C5%BEindymo%20%C5%BEingsneliai(1).pdf

Naujagimiams palankios ligoninės:

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Nuorodos/Naujagimiams%20palankios%20ligonin%C4%97s/NPL%20S%C4%84RA%C5%A0AS%20(SKELBTI%20SAM)1.pdf

Naudingos nuorodos (EN):

http://www.who.int/nutrition/bfhi/en/

http://www.who.int/nutrition/bfhi/bfhi-poster-A2.pdf?ua=1

 

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Rūta Genutė pagal:

http://www.who.int/life-course/news/events/world-breastfeeding-week-2018/en/

http://worldbreastfeedingweek.org/waba-visuals/

http://www.smlpc.lt/print.php?lang=1&sid=104&tid=5612

Bendradarbiaujame:                   plačiau..