Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

AKIMIRKOS IŠ VEIKLOS DEŠIMTMEČIO

Lietuvai švenčiant nepriklausomybės šimtmetį šie metai ne mažiau reikšmingi ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui (toliau – Biuras), kuris mini savo veiklos dešimtmetį. Oficialiai ši įstaiga savo veiklą pradėjo vykdyti 2008 m. gegužės 6 d. Pagrindinis Biuro tikslas – gerinti gyventojų sveikatą, siekiant sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą. Vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą Klaipėdos mieste ir pagal sutartis kitose savivaldybėse.

 

BIURO ĮKŪRIMAS

Prieš daugiau nei dešimtmetį uostamiestyje, atsižvelgiant į Europos Sąjungos reikalavimus, siekiant teigiamų pokyčių gyventojų sveikatos rodikliuose, buvo nuspręsta visuomenės sveikata rūpintis savivaldos lygmenyje. Steigiant Biurą tikėta, jog tai leis vietos valdžiai žinoti, kokiomis ligomis dažniausiai serga jų gyventojai, kur reikia dėti daugiau pastangų, siekiant išvengti sveikatos sutrikimų ir rūpintis gyventojų sveikatinimu. Todėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2007 m. rugpjūčio 2 d. sprendimu Nr. T2-265 įsteigta biudžetinė įstaiga, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Biuras savo veiklą pradėjo vykdyti buvusioje vaikų poliklinikoje, adresu Taikos pr. 76. Vėliau buvo įgyvendintas projektas „Pastato III aukšto patalpų kapitalinis remontas, pritaikant BĮ Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui“.

 

AIŠKŪS SVEIKATINIMO PRIORITETAI

Biuro direktorės Jūratės Grubliauskienės teigimu, per šį laikotarpį yra nueitas ilgas kelias. Šiandien drąsiai galime sakyti, kad per šį veiklos dešimtmetį - išgryninti pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovaujamės siekdami kokybiškų ir metodikomis grindžiamų paslaugų. Nuolatos generuojame naujas idėjas, kurios leistų kuo efektyviau dirbti ir rūpintis miestiečių sveikata. Be to, į savo veiklas stengiamės įtraukti įvairaus amžiaus miestiečius ir kiekvienai grupei ieškome tinkamiausio ir priimtiniausio sprendimo bei priėjimo.

Siekiant, kad būtų užtikrintas aukštas sveikatos priežiūros paslaugų lygis, Biuro komanda ieško galimybių bendradarbiauti ir dalyvauti naujuose projektuose, kurių metu yra įdiegiami nauji, išradingi ir pažangūs sprendimai, pritraukiamos papildomos lėšos ir galimybės plėsti savo veiklas, jų kokybę, metodinę bazę ir gerinti infrastruktūrą.

Šie išsikelti sveikatinimo prioritetai, leidžia pasiekti svarbiausius laimėjimus. Vienas jų – kasmet vis augantis aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą pasirenkančių klaipėdiečių skaičius.

 

KOLEKTYVAS

Per šį laikotarpį Biuro kolektyvas išaugo trigubai, nuo 29,22 pareigybių (2008 m.) iki 94,09 pareigybių (2018 m.). Biure dirba komanda, kuri specializuojasi pačiose įvairiausiose poveikio srityse: tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo, psichinės sveikatos, užkrečiamųjų ligų, lėtinių neinfekcinių ligų, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos srityse.

Specialistai nuolatos tobulėja vietiniu ir tarptautiniu lygmeniu organizuojamuose projektuose, mokymuose, programose, savo veiklą nuolatos vertina pasitelkdami veiklos vertinimo anketas, kurias užpildo mankštas, paskaitas, konsultacijas ir kitas veiklas lankantys gyventojai. Gauti rezultatai yra analizuojami ir atsižvelgiant į tai planuojamos veiklos ateityje.

 

DEŠIMTMEČIO MINĖJIMAS

Minint savo gyvavimo dešimtmetį Biuro komanda siekė, kad visi miestiečiai pasidžiaugtų šiuo gražiu jubiliejumi ir galėtų išbandyti, pažinti sveikatinančias veiklas kartu. Visą balandžio mėnesį klaipėdiečiai galėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose, konkursuose, mokymuose, o gegužės 3 d. dalyvauti oficialiame renginyje skirtame aptarti kasdienius iššūkius ir laimėjimus, atskleisti visuomenės sveikatos stiprybes ir sunkumus, įvykusius pokyčius Klaipėdos mieste ir visoje Lietuvoje.

Garbūs renginio svečiai kalbėdami apie Biuro veiklą negailėjo liaupsių bei gražių žodžių. „Žvelgdamas į Sveikatos biuro veiklos dešimtmetį matau, kad klaipėdiečių noras būti sveikesniems ir suvokimas, kaip tai svarbu, kasmet auga, o prie to neabejotinai prisideda nuoseklios visuomenės sveikatos specialistų pastangos. Neabejoju, kad Sveikatos biuras yra flagmanas, kuris geriausiai žino, kaip sveikatinti klaipėdiečius, gerinti jų gyvenimo kokybę bei pailginti gyvenimo trukmę“- sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius savo pranešime apžvelgė visuomenės sveikatos priežiūros savivaldybėse dešimties metų patirtis, o išsamiai apie visuomenės sveikatos biuro indėlį į sveikatos politiką mieste dėstė Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

 

NUOSEKLUS IR TĘSTINIS DARBAS

Apžvelgiant į Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro gyvavimo laikotarpį, matome, kad per nueitą kelią, ne tik mieste, bet ir įstaigos viduje, įvyko daug konstruktyvių pokyčių. Tai byloja apie teisingą krypį, kuria einame siekdami užsibrėžtų sveikatinimo tikslų.

„Be abejonės, vadovauti šiai įstaigai yra didžiulis iššūkis ir atsakomybė prieš klaipėdiečius. Tačiau nuoširdus darbas kartu su vieninga, iššūkių nebijančia komanda, miestiečių įvertinimas atneša daug daugiau džiaugsmo. Tai skatina įstaigą nuolat tobulėti, būti šiuolaikiškiems ir siekti, kad nuoseklus darbas atneštų kuo geresnius rezultatus ateityje.“- teigia Biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..