Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

EDDIS projekto partneriai viešėjo Klaipėdoje

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos „Versmės” progimnazija nuo 2018 m. rugsėjo m. 1 d. įgyvendina skaitmeninės lytiškumo ugdymo programos  vidurinėse mokyklose projektą (EDDIS).

Balandžio 1-5 dienomis Klaipėdoje šurmuliavo projekto kūrybinės dirbtuvės. Projekto partneriai iš Graikijos, Suomijos, Portugalijos Lietuvoje viešėjo su savo ugdymo įstaigų mokiniais. Iš viso kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo per 60 asmenų. Savaitė buvo intensyvi ir darbinga:

 

04.01 – Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje buvo iškilmingai sutikti atvykę svečiai. Projekto partneriai trumpai ir kūrybiškai pristatė savo organizacijas. Popietę portugalų komanda skaitė pranešimą apie lytiškumą. Buvo aptarti esminiai klausimai lytiškumo ugdyme: seksualumas, lyties identifikavimo subtilybės, lyčių lygybės problemos, stereotipai. Graikų komanda parengė visų šalių, dalyvaujančių projekte apibendrintus tyrimo rezultatus. Pasidalinę įspūdžiais, kūrybinių dirbtuvių dalyviai planavosi kitos dienos darbus, susidomėjimas ir įsitraukimas augo sulig kiekviena diena.

 

04.02 – mokiniai diskutavo apie lytiškumo ugdymo temas – kas mokiniams yra svarbu, ir ką būtent jie norėtų sužinoti apie lytiškumą. Po to svečiai lankėsi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure, kur sužinojo apie įstaigos vykdomas funkcijas ir veiklas, bei sudalyvavo smagiame protmūšyje apie sveiką gyvenimo būdą, lytiškumą ir mitybą.

 

 

 

04.03 – kūrybinių dirbtuvių metu, vaikai ieškojo gerų ir blogų mokymosi platformų pavyzdžių, domėjosi socialinės medijos kanalais, kurie padėtų atrasti tinkamą mokymosi metodą. Išskyrę temas, mokiniai turėjo nurodyti, koks informacijos pateikimo būdas labiausiai tiktų toms temoms pateikti ir išmokti. Buvo kuriamas lytiškumo ugdymo platformos būsimas vaizdas. Po intensyvaus darbo, projekto dalyvių laukė ekskursija į Klaipėdos senamiestį, kur delegaciją pasveikino ir Klaipėdos miesto savivaldybės meras – Vytautas Grubliauskas.

04.04 – pirmoji dienos pusė buvo skirta kelionei į Nidą, svečiai turėjo galimybę aplankyti unikalų gamtos kampelį – Nidos kopas. Grįžus laukė intensyvūs darbai: vaikai grupelėse diskutavo apie lytiškumo ugdymo platformos konkretų turinį, temos dar labiau išgrynintos, išskirtos paaugliams rūpimos problemos biologiniu, etiniu, sociokultūriniu ir psichologiniu lygmenimis. Viešnia iš Vilniaus Universiteto, profesorė Natalija Fatkulina, pristatė lytiškumo ugdymo situaciją Lietuvoje, jos raidą ir pokyčius iki šių dienų; taip pat „Bendrąją sveikos gyvensenos, lytiškumo ir rengimo šeimai programą“, jos įgyvendinimo galimybes. Vyko palyginamoji diskusija apie projekto partnerių šalyse vykdomas lytiškumo ugdymo programas.

04.05 – skirtas visos savaitės darbų apibedrinimui ir ateities veiklų planavimuisi. Buvo diskutuota apie platformos vertinimo kriterijus. Ateinančio susitikimo su projekto partneriais metu Atėnuose (2019 m. rugsėjo 24-25 d.) bus aptarta, pristatyta ir sudėliota visa informaciją, kuri bus patalpinta lytiškumo ugdymo platformoje, išgrynintos vaikų, dalyvavusių šiose kūrybinėse dirbtuvėse, idėjos ir perteiktos turinyje. Po savaitės darbų, svečiai turėjo galimybę vykti į Lietuvos jūrų muziejų ir pamatyti delfinų pasirodymą.

Lytiškumo ugdymo platformos kūrybinės dirbtuvės ir savaitė įtempto bei koncentruoto darbo su ekskursijų ir pramogų intarpais pranoko tiek mūsų, tiek svečių lūkesčius.

Primename, kad EDDIS projekto vykdymo laikotarpiu yra siekiama sukurti e-Mokymosi platformą apie lytinį švietimą vidurinėse mokyklose. Projekto vykdymo laikotarpis 2018 09 01 – 2021 08 31. Pagrindinis projekto tikslas – didinti 13-16 metų jaunimo žinias lytiškumo ugdyme, bei atnaujinti mokymo metodus.

EDDIS projekto dėka mokiniai turės įdomų ir reikšmingą įrankį, kur sužinos atsakymus į aktualius lytiškumo ugdymo klausimus. Ilgainiui bus pasiektas mokinių lytinės sveikatos gerėjimas. Mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai gaus naudos iš naujų mokymosi metodų ir priemonių. Jiems bus paprasčiau ir lengviau dėstyti lytiškumo ugdymo temas. Lytiškumo udymas taps efektyvesnis.

Projekto rezultatai/ intelektiniai produktai:

  1. EDDIS projekto tyrimas apie mokinių lytinio ugdymo poreikius, lūkesčius (N=200-400 mokinių);
  2. Jaunimo bendradarbiavimo ir įsitraukimo modelis (šešios fazės: situacijos analizė, kūrybinės dirbtuvės, mokomosios medžiagos ruošimas, pilotavimas, vertinimas ir modelio pritaikymas);
  3. Elektroninės platformos lytiškumo ugdymui sukūrimas, kurią mokiniai galės naudoti pamokose ir savarankiškai.

Projektas finansuojamas iš ES programos „Erasmus+” lėšų.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..