Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Ieškantiems įkvėpimo gyventi sveikiau - sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo programa!

Šiandien kalbėti apie sveiką gyvenimo būdą tapo populiaru ir netgi madinga. Turbūt nesutiktume žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie sveiką mitybą, maisto produktų derinimą ar fizinio aktyvumo svarbą gyvenime. Laikraščiuose, žurnaluose, TV, socialiniuose tinkluose tokios informacijos apstu, dėl ko dažnas žmogus laiko save „apsiskaičiusiu“ ir „žinančiu kaip prižiūrėti save“. Deja, neretai ši informacija būna klaidinanti. Ypatingai tai liečia jaunus žmones, kurie dar neturi išsiugdę tam tikro gebėjimo, padedančio atskirti teisingą nuo klaidingo. Dėl nežinojimo galima sau labiau pakenkti nei padėti, o tokių atvejų visuomenės sveikatos specialistai skaičiuoja ne vieną.

Specialistų teigimu, norint suformuoti tam tikrą sveikam gyvenimo būdui palaikyti reikalingą įgūdį, reikia ne tik laiko, pastangų, valios, motyvacijos, bet ir teisingų žinių. Sujungus ir integravus visus šiuos įrankius į kasdienį gyvenimą, pasiekiami stulbinantys rezultatai. Žmonės, pakeitę gyvenimo būdą, džiaugiasi ne tik pagerėjusia fizine būkle (subalansuotu svoriu, pagražėjusia oda, žvilgančiais plaukais, sustiprėjusiais nagais ir kt.), bet ir pakilesne psichologine būsena kaip kasdiene palydove. Yra toks senas geras posakis – „skraidau kaip ant sparnų“. Ir tai tiesa. Įtraukus į savo mitybos racioną sveikesnius produktus, supažindinus kūną su judėjimo teikiamais malonumais ir pasitelkus pozityvų požiūrį į gyvenimą, pasaulis nusidažo kitomis spalvomis. Žmonės aplinkui nebeatrodo pikti, nes tu laimingas, tavęs nebeerzina dalykai, kurie anksčiau varydavo iš proto, nes tu ramus ir susitelkęs ties savo išsikeltais tikslais.

Įgyvendinant Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (toliau - JPSPP) modelio diegimą Klaipėdos mieste (daugiau apie modelį skaitykite čia), vienas iš vykdytojų tikslų buvo ir yra - skatinti jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą. Kad tai pasiekti, JPSPP koordinatorius kartu su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistais jau daugiau kaip metai Klaipėdos universitete įsikūrusiame JPSPP koordinaciniame centre (plačiau apie centrą skaitykite čia) teikia individualias ir grupines konsultacijas lytinės, psichinės sveikatos, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir antsvorio/ nutukimo temomis bei įgyvendina tęstinę sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo programą.

Minėtos programos trukmė - 2mėn. Tikslinė grupė - 14-29m. jaunuoliai, kurie, lankydami užsiėmimus, įgyja ne tik teorinių žinių, bet ir sužino daug praktinių patarimų apie sveiką gyvenimo būdą tiesiai iš visuomenės sveikatos specialistų, dietistų, psichologo, fizinio aktyvumo specialistų lūpų. Programa orientuota į skirtingus narių poreikius. Tai reiškia, kad kiekvienas asmuo turi galimybę pasisemti žinių skirtingose sveikos gyvensenos srityse: mitybos, fizinio aktyvumo, motyvacijos ir tikslų siekimo, emocinio valgymo, kūno įvaizdžio ir t.t. Kiekvienos paskaitos metu teoriją siekiama papildyti interaktyviais užsiėmimais, skatinančiais dalyvių kritinį mastymą, iššaukiančiais diskusijas ir ugdančiais gebėjimą atskirti patikrintą, mokslu pagrįstą informaciją nuo ne visada sveikatą teigiamai veikiančių, bet dažnai itin reklamuojamų kaip "stebuklingų" patarimų. Šalia grupinių užsiėmimų programos dalyviai turi galimybę su specialistais konsultuotis individualiai, susidaryti individualų fizinio aktyvumo planą, pagal kurį kuo puikiausiai galima sportuoti namie, reguliariai stebėti kūno svorio pokyčius (jeigu yra poreikis), kartu su dietistu analizuoti savo pildomo mitybos dienoraščio duomenis, savo atradimais virtuvėje, motyvuojančiomis mintimis ir kt. dalintis specialiai sukurtoje Facebook grupėje "Aš renkuosi gyventi sveikai!".

Gruodžio 7d. JPSPP koordinaciniame centre įvyko baigiamasis ir paskutinis šiais metais sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo programos dalyvių susitikimas. 2016m. programą baigė trys grupės, kurių narių amžius svyravo nuo 14 iki 18m.

2017m. planuojama tęsti programos įgyvendinimą, integruojant papildomas temas bei praktines veiklas. Visi, 14-29m. jaunuoliai, besidomintys sveika gyvensena, jau gali registruotis žemiau nurodytais kontaktais. Programos pradžia priklausys nuo to, kaip greit susidarys pilna grupė.

Teikiamos paslaugos nemokamos.

Kontaktiniai duomenys: JPSPP koordinatorė Gintarė Baštunova, mob. tel. 864093341, el. p. gintare@sveikatosbiuras.lt.

Dalyvių atsiliepimai apie programą:

Ieva, 15m.

- Programa labai patiko. Pradėjus naudotis patarimais tikrai pastebėjau gerų pasikeitimų savyje. Jei kažkas nepavyksta, neteisiu savęs iškart, nes čia išmokau, kad svarbiausia stengtis kažką daryti ir nenuleisti rankų. Merginos labai draugiškos, buvo malonu bendrauti ir klausyti jų. Ačiū Jums!

Emilija, 16m.

-Man labiausiai naudinga paskaita buvo apie motyvaciją, tikslų siekimą bei mitybos reguliavimą. Pati programa labai naudinga, buvo pateikta užtektinai informacijos apie tai, kaip pradėti keisti gyvenimo įpročius. Programos metu pradėjau sportuoti ir tai darau iki šiol.

Domas, 18m.

- Susidomėjau programa, kai pradėjau sportuoti. Turiu antsvorį, todėl norėjau sužinoti kaip suderinti sportą ir mitybą, siekiant rezultatų. Po truputį siekiu užsibrėžto tikslo, o programos metu įgytos žinios to siekti man padeda efektyviau. Rekomenduoju programą visiems, norintiems keisti gyvenimo įpročius, bet nežinantiems kaip.

Laura, 17m.

- Labai džiaugiuosi, kad išdrįsau dalyvauti programoje. Man tai suteikė daug  motyvacijos keistis. Prisijungiau prie programos, turėdama nemažą antsvorį. Nuo programos pabaigos praėjo pusę metų. Tapau visai kitu žmogumi - antsvorio beveik nebeturiu, paskaistėjo veido oda, atsirado noras bendrauti, kiekvieną dieną pasitinku su šypsena.

Bendradarbiaujame:                   plačiau..