Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Moksleiviams – dar daugiau žinių apie sveikatą

Turbūt daugelis iš mūsų sutiktų, jog gyventojų švietimas įvairiomis aktualiomis sveikatos temomis yra labai svarbi sveikos visuomenės formavimo dalis. Specialistų teigimu, tokio pobūdžio švietėjišką veiklą efektyviausia pradėti nuo mažumės – kalbėti su vaikais apie sveikatą jiems suprantama ir patrauklia kalba, po truputį padedant tvirtus pagrindus sveikai ateičiai. O kalbėti tikrai yra apie ką. Tinkama mityba ir fizinis aktyvumas, psichoaktyviųjų medžiagų, užkrečiamųjų ligų, sužalojimų prevencija, o kur dar psichinės sveikatos, sveikos aplinkos kūrimo aspektai ir daug kitų svarbių temų, dėl kurių nuolatos pajėgas telkia ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Įgyvendinant projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, uostamiesčio ugdymo įstaigose ir laisvalaikio klubuose jau kuris laikas organizuojami didelio susidomėjimo sulaukę pirmos pagalbos mokymai bei paskaitos apie tinkamą mitybą, lytiškumą ir savipagalbos būdus.

Pirmos pagalbos mokymai šiuo metu organizuojami įvairioms amžiaus grupėms iki 18 metų. Mokymų metu moksleiviai įgyja naudingų teorinių ir praktinių žinių – kaip iškviesti pagalbą, kaip atpažinti alpimą, traukulius, visišką ir dalinį užspringimą, staigią mirtį, kaip elgtis įvykus traumai (nudegus, kraujuojant, ištikus lūžiams, stuburo pažeidimams), kaip atlikti pradinį gaivinimą ir t. t. Mokymai vykdomi ciklais. Mokymų ciklo trukmė – 4 ak. val. Iš viso numatyta įgyvendinti net 80 ciklų. Šiuo metu 31 ciklas jau užbaigtas, 6 pradėti ir vis dar vyksta. Mokymuose jau spėjo sudalyvauti 26 ugdymo įstaigos.

Paskaitos apie tinkamą mitybą, skirtos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus vaikams, taip pat sulaukė didelio pasisekimo. Paskaitų metu vaikai, pasitelkiant patrauklius mokymo metodus, supažindinami su sveikos mitybos piramide, sveikų pusryčių, pietų, vakarienės ir saldumynų pakaitalų idėjomis, aptariama vandens svarba organizmui, maisto paruošimo būdai, maisto kelionė nuo lauko iki stalo. Specialistai džiaugiasi, jog naudingos žinios šia tema iki šios dienos pasiekė net 20 ugdymo įstaigų. Iš numatytų 40 paskaitų ciklų jau įgyvendinti 24 ciklai. Paskaitų ciklo trukmė – 3 paskaitos po 1 ak. val.

Paskaitos apie lytiškumą ir savipagalbos būdus – dar keletas labai svarbių temų, su kuriomis supažindinami įvairaus amžiaus moksleiviai iki 18 metų. Lytiškumas yra neatsiejama asmens tapatybės dalis, kuri ima formuotis nuo mažens ir vaidina svarbų vaidmenį visą gyvenimą. Paskaitos šia tema – puikus įrankis, skirtas padėti jaunajai kartai susipažinti su lyčių vaidmenimis ir stereotipais, lyčių lygybės tema, iš arčiau pažvelgti į santykių temą, paliečiant ne tik tarpasmeninių santykių ir draugystės aspektus, bet ir svarbius pirmųjų lytinių santykių, susilaikymo, artumo klausimus. Taip pat aptariamos lytiškai plintančios ligos, jų prevencija, neplanuoti nėštumai ir t. t. Paskaitose apie savipagalbos būdus siekiama ugdyti jauno žmogaus emocinį raštingumą, savipagalbos įgūdžius, pasitikėjimą savimi, asmenybės atsparumą stresui, neigiamam bendraamžių spaudimui, nerimui ir kitiems neretai sutinkamiems išoriniams dirgikliams. Iš viso šia tema numatyta įgyvendinti net 25 ciklus, kur vieną ciklą sudaro 8 paskaitos po 1 ak. val. Šią dieną galima pasidžiaugti, jog jau sėkmingai įgyvendinti 9 ciklai, 7 pradėti ir vis dar vyksta. Iš viso žinios pasiekė 13 ugdymo įstaigų.

Likusieji mokymai ir paskaitos vyks iki šių metų pabaigos, artimiausi nauji ciklai prasidės jau gegužę ir rugsėjį.

Jeigu norėtumėte įsitraukti į projekto veiklas, maloniai kviečiame susisiekti su projekto veiklų koordinatoriumi, mob. tel. 8 612 30 176 arba el. p. rasa@sveikatosbiuras.lt.

Daugiau informacijos apie projektą.

 

Projekto veiklos finansuojamos iš Europos socialinio fondo.

Daugiau informacijos www.einvesticijos.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..