" > " > " />
Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pagalbos numeris - 112

Fizinio aktyvumo svarba jaunų žmonių sveikatai

Fizinis aktyvumas ankstyvoje vaikystėje (ir ypač kūdikystėje) turi platų poveikio diapazoną ir tiesiogiai teigiamai veikia vaiko raidą. Jis teigiamai veikia kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų išsivystymą, palaiko būtiną energijos apykaitos balansą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius (hipertenzija, padidėjęs gliukozės ir cholesterolio kiekis kraujyje), didina kaulų tankį. Taip pat veikia vaiko socialinę-emocinę raidą, didina jo socialinių kontaktų galimybę, suteikia papildomą impulsą protiniams gebėjimams vystytis ir pan. Yra daug mokslinių įrodymų, kad fiziškai pasyvūs vaikai gali turėti antsvorio ar būti nutukę. Taip pat įrodyta, kad vaikai, kurie daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus ar žaisdami kompiuteriu, labiau tikėtina, turės antsvorio ar bus nutukę.

Fizinis aktyvumas taip pat svarbus gerai vaikų bei paauglių psichinei savijautai ir savivartei, o tai ypač svarbu. O fizinis pasyvumas ir nutukimas neigiamai veikia socialinę adaptaciją, mažina savivertę ir didina rizikingos elgsenos pavojų.  Vaikai, kurių fizinės veiklos lygis mažesnis, yra labiau linkę į psichologinius ir emocinius sutrikimus. Sportiški vaikai su aukštesniais fizinės veiklos rezultatais (didesnio fizinio pajėgumo ar gaunantys vidutinio ar aukšto intensyvumo fizinį krūvį) bus labiau išlavinę pažintines funkcijas ir jiems geriau seksis moksle. Mokslininkai, apibendrinę daugelio tyrimų duomenis, teigia, kad bendrai fizinis aktyvumas gali daryti pozityvią įtaką ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai bei įvairiems psichinę sveikatą teigiamai veikiantiems veiksniams

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai  drauge su Klaipėdos apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba organizuoja sportines varžybas ,,Pagalbos numeris - 112".

Sportinių varžybų  tikslas – stiprinti Klaipėdos miesto profesinio ugdymo įstaigų  mokinių sveikatą ir didinti motyvaciją būti  fiziškai aktyviems.

Norinčių dalyvauti varžybose profesinių mokyklų komandų paraiškų teikimas vyksta iki 2017 m. gruodžio 5 d. el. paštu alina@sveikatosbiuras.lt. Kontaktinis asmuo išsamesnei informacijai: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alina Bocman, mob. 8 640 93 343.

Sportinių varžybų ,,Pagalbos numeris – 112‘‘ data - 2017 m. gruodžio 6 d. 11 val., varžybos vyks  Klaipėdos turizmo mokykloje, adresu  Taikos pr. 69 (sporto salė) . Varžybose gali dalyvauti profesinio ugdymo įstaigų komandos pateikusios paraiškas. Tris geriausius sportinius rezultatus pasiekusios komandos bus apdovanotos prizinėmis dovanomis.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..