Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Patikslinti reikalavimai ugdymo įstaigoms

 


Patikslinti reikalavimai ugdymo įstaigoms


Sveikatos apsaugos ministerija (toliau SAM) pakeitė būsinasias sąlygas ir reikalavimus ugdymo įstaigoms kaip saugotis koronaviruso infekcijos. Sloga nebelaikoma COVID-19 ligos požymiu, nes tai nėra specifinis šios ligos simptomas. Turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (aukštesnė nei 37,3 temperatūrą, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) negalima lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigos ar mokyklos, dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo veiklose, lankyti aukštojo ir profesinio mokymo įstaigų.

Pakoreguoti reikalavimai

  • Esant poreikiui, tualeto patalpos yra priskiriamos naudotis konkrečios klasės (grupės, srauto) mokiniams neskirstant jų pagal lytis.
  • Pailgintos dienos grupės veikloje gali dalyvauti tik tos pačios klasės (grupės, srauto) mokiniai.
  • Mokyklos teritorijoje lauke numatomos erdvės, kuriose pertraukas galėtų leisti skirtingų klasių (grupių, srauto) mokiniai.
  • Organizuojant fizinio ugdymo pamokas numatoma, kad persirengimo kambariais naudotųsi tik tos pačios klasės (grupės, srauto) mokiniai.
  • Mokinių spintelės (jei įmanoma) išdėstomos tame pačiame aukšte, kur vyksta pamokos tų klasių mokiniams. Jei rūbine naudojasi kelių klasių mokiniai, drabužinės gali būti įrengiamos prie mokymo patalpų ar jose.
  • Jeigu yra poreikis, koreguojamas švietimo įstaigos darbo laikas, skirtingų klasių pamokų pradžios ir pabaigos, pertraukų laikas, kad būtų atskiriami skirtingose klasėse ugdomi mokiniai, kai jie atvyksta į ar išvyksta iš švietimo įstaigos, naudojasi bendromis švietimo įstaigos patalpomis, ilsisi pertraukų metu, valgo.
  • Tvarkaraštyje trumpesnės kaip 10 min. pertraukos gali būti numatomos ar pamokos pirmoje pamainoje pradedamos anksčiau kaip 8 val. tik pritarus mokyklos tarybai (pertraukos trukmė negali būti trumpesnė kaip 5 min.).
  • Jei vaikas pajuto peršalimo simptomus (aukštesnė nei 37,3 temperatūra, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), mokinio tėvams (globėjams, rūpintojams) atvykus pasiimti mokinio rekomenduoti kreiptis dėl konsultacijos į mokinio šeimos gydytoją dėl tolimesnių veiksmų.
  • Darbuotojui, jei pajuto peršalimo simptomus ((aukštesnė nei 37,3 temperatūra, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), rekomenduojama kreiptis konsultacijai į savo šeimos gydytoją.
  • Atsižvelgiant į tai, kad daugumoje švietimo įstaigų veikia rinkimų apylinkės, pakoreguotos nuostatos dėl pašalinių asmenų lankymosi. Numatoma, kad pašaliniai asmenys negali būti įleidžiami į švietimo įstaigą tik ugdymo proceso metu. Šis draudimas nėra taikomas asmenims, kurie teikia paslaugas, būtinas ugdymui organizuoti ar vykdyti valstybines funkcijas. Jei patalpos ne pamokų metu naudojamos kitoms reikmėms, jos turi būti išvėdinamos ir išvaloms prieš prasidedant ugdymo procesui.

Visi kiti reikalavimai: laikytis saugaus atstumo, atskirti mokinių ir studentų srautus, dėvėti kaukes, lieka galioti. Pakoreguota tvarka galioja visoms švietimo įstaigoms: darželiams, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo ir aukštosioms mokykloms.

Operacijų vadovo sprendimai:

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..