Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Projekto veiklos ugdymo įstaigose įgauna pagreitį – organizatoriai džiaugiasi dalyvių aktyvumu

Įgyvendinant projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, nuo 2018 m. pabaigos pradėtos vykdyti įvairios sveikatinimo veiklos tiek vaikams, tiek suaugusiems, sulaukia vis daugiau besidominčių ir aktyviai įsitraukiančių dalyvių.

Kalbant apie veiklas vaikams, jau galima pasidžiaugti ne viena įgyvendinta veikla ir vis didėjančiu jų populiarumu ugdymo įstaigų tarpe. Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo užsiėmimai jau įvyko šiose ugdymo įstaigose: Prano Mašioto, Vitės, „Smeltės“ progimnazijose, darželyje „Gintarėlis“, lopšeliuose – darželiuose „Puriena“, „Liepaitė“, „Klevelis“, „Bangelė“, „Du gaideliai“, „Alksniukas“, „Šaltinėlis“, „Volungėlė“, „Vyturėlis“, „Radastėlė“ bei mokyklose-darželiuose „Saulutė“ ir „Varpelis“. Mokymuose vaikai įgijo naudingų žinių apie sveiką mitybą ir maisto kelią iki mūsų stalo. Viso į šią veiklą jau įsitraukė daugiau nei 350 dalyvių.

Kita, ne ką mažiau populiari veikla ugdymo įstaigose - paskaitų ciklas mokiniams apie lytiškumą ir savipagalbos būdus. Šiuo metu ciklai pradėti vykdyti „Verdenės“, „Versmės“, „Sendvario“, „Smeltės“, „Tauralaukio“ progimnazijose bei Baltijos, „Vėtrungės“, „Aukuro“ ir „Žemynos“ gimnazijose. Paskaitų metu moksleiviai supažindinami su savipagalbos ir streso įveikos būdais, taip pat kalbama apie lytiškumą, šeimos sampratą, lytinių santykių pradžią ir esmę, aptariamos lytiškai plintančios ligos, neplanuotas nėštumas ir kitos svarbios temos. Į šias paskaitas jau prisijungė daugiau nei 300 mokinių.

Net 27 ciklai suorganizuoti ir įgyvendinti pirmos pagalbos teikimo tema. Į mokymus įsitraukė Baltijos, „Vėtrungės“, Vydūno, „Aukuro“, „Varpo“, „Smeltės“, Hermano Zudermano, Vytauto Didžiojo gimnazijų, „Versmės“, „Santarvės“, „Vitės“, Gedminų, „Verdenės“, Prano Mašioto, Simono Dacho progimnazijų, Klaipėdos licėjaus, Litorinos ir Ievos Simonaitytės mokyklų bei šaulių būreliai. Mokymų metu mokiniai sužinojo kaip atpažinti pavojingas sveikatai būkles, efektyviai reaguoti ir išsikviesti greitąją pagalbą. Taip pat dalyviai buvo praktiškai mokomi gaivinimo (suaugusiems ir vaikams) technikų: taisyklingų ir efektyvių krūtinės paspaudimų sustojus širdžiai, elektrinio defibriliatoriaus naudojimo ypatumų, Heimlicho manevro užspringus, žaizdų tvarstymo ir daug kitų naudingų dalykų. Mokymuose jau dalyvavo apie 400 dalyvių.

Projekto veiklos pagrįstos tęstinumu, taigi tęsiasi iki šiol. Taip pat projekto veiklų įgyvendinimo plane numatytos ir kitos veiklos, pavyzdžiui, sveikatinančios vaikų vasaros stovyklos, kurių metu vaikai pasitelkiant patrauklius mokymo metodus bus supažindinami su aktualiais sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, psichinės sveikatos aspektais.

Jeigu norėtumėte įsitraukti į projekto veiklas, maloniai kviečiame susisiekti su projekto veiklų koordinatoriumi, mob. tel. 8 612 30 176 arba el. p. rasa@sveikatosbiuras.lt.

Keletas akimirkų iš projekto renginių:

Projekto veiklos finansuojamos iš Europos socialinio fondo.

Daugiau informacijos: www.einvesticijos.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..