Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Savižudybių intervencijos mokymai „ASIST“

SAVIŽUDYBIŲ INTERVENCIJOS MOKYMAI „ASIST“

KADA?

Rugsėjo 21-22 dienomis.

KUR SUSITINKAM?

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure (Taikos pr. 76, Klaipėda).

KIEK UŽTRUKSIM?

Dviejų dienų (16 val.) mokymai.

KAM SKIRTA?

Tik Klaipėdoje ir Neringoje dirbantiems šeimos gydytojams ir priėmimo skyriuose dirbantiems asmens sveikatos priežiūros specialistams.

ASIST savižudybės intervencijos įgūdžių mokymai – tai pasaulyje pirmaujanti, tarptautinius apdovanojimus pelniusi dviejų dienų trukmės programa, pagal kurią ruošiami asmenys suteikti pirmąją pagalbą žmogui, galvojančiam apie savižudybę, naudojant PAL modelį. ASIST – tai unikalus, rinktis gyvenimą skatinantis modelis. Tyrimai rodo, kad žmonėms, turintiems minčių apie savižudybę, pokalbis su ASIST mokymus baigusiu asmeniu susilpnina norą žudytis ir sustiprina viltį.

2010 metais moksliniame žurnale „Psychiatric Quarterly“ pasirodė publikacija, kurioje buvo pažymima, kad ASIST mokymai didelei ligoninės bendruomenei prisidėjo prie geresnių darbo rezultatų. Kaip? Atlikus mokslinius tyrimus buvo nustatyta, kad po ASIST mokymų buvo kur kas tiksliau ir geriau pastebima bei įvertinama savižudybės rizika, o hospitalizacijų skaičius gerokai sumažėjo dėl klientams pasiūlytų kitų taip pat veiksmingų alternatyvų.

Baigę ASIST programą galėsite:

  • atpažinti žmones, kurie turi minčių apie savižudybę;
  • juos išklausyti ir pokalbyje pastebėti dalykus, kurie sieja žmogų su gyvenimu;
  • įvertinti riziką, kartu su žmogumi sukurti saugumo planą ir susitarti, kad žmogus elgsis taip, kad būtų užtikrintas jo saugumas;
  • suprasti, kaip nuostatos ir įsitikinimai gali paveikti pagalbos teikimą.

Nedvejokite ir tapkite žmogumi, gelbstinčiu gyvybę.
Mokymai yra akredituoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Išklausiusiems visą mokymų programą bus išduodami tarptautiniai pažymėjimai.
Finansuojama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams valstybinėms visuomenės sveikatos priežiūros funkcijoms vykdyti.


Dalyvių atsiliepimai apie mokymus:

Eglė Pacevičienė, gydytoja anesteziologė reanimatologė: „Mokymai buvo įdomūs, bet kartu ir pakankamai sunkūs emociškai, kadangi buvo daug dirbama simuliuojant situacijas. Gavau naudingos patirties, kaip reikia atpažinti įspėjamuosius signalus ir kaip kalbėti su nusižudyti besirengiančiu žmogumi. Rekomenduoju kursą tiems, kurie dirba su žmonėmis, nes savižudžių gyvybei išsaugoti gali užtekti tik pašnekesio.“

Edgaras Diržius, gydytojas psichiatras, Jaunųjų psichiatrų asociacija: „ASIST kursuose gavau struktūruotą supratimą, kaip kiekvienas gali padėti žmogui, mąstančiam apie savižudybę. Pagal šiuolaikinį gydytojo supratimą CanMEDS paradigmoje ASIST yra svarbu suprasti kaip gydytojui vadybininkui ir vietiniam visuomenės sveikatos specialistui, siekiančiam savo bendruomenėje gerinti psichikos sveikatą, kuriai reikšmingai gali prisidėti adekvatus pagal ASIST ir SafeTalk programas parengtų žmonių tinklas. Kaip specialistui, dirbančiam klinikinėje praktikoje, patiko metodo struktūra ir aiškūs žingsniai, kaip reikėtų elgtis kiekvienoje situacijoje. Kaip žmogui tai dar labiau paskatino rūpintis savo aplinkos psichikos sveikata ir stengtis padėti įžvelgus galimas problemas.“

Aušra Mockuvienė, Depresijos gydymo centro įkūrėja ir psichologė: „Eidama į ASIST jau turėjau nemažai žinių ir patirties savižudybių prevencijoje: savanoriavau Jaunimo linijoje, esu psichologė, savo bakalauro ir magistro darbus rašiau savižudybių prevencijos temomis. Nuo to laiko praėjo jau daugiau nei 10 m., tačiau ir šiuo metu nuolat dirbu su žmonėmis, kurie turi minčių apie savižudybę arba ateina išsigandę savo staigių impulsų nusižudyti ir nepakeldami didžiulio vidinio skausmo ir nevilties. Tad ateidama norėjau sužinoti apie naujausią savižudybių intervencijos modelį, atkreipti dėmesį į tai, kam galbūt per mažai dėmesio skiriu savo darbe.

Ir mano lūkesčiai buvo ne tik pateisinti, bet ir viršyti: profesionalus lektorių darbas, aiškūs laiko ir struktūros rėmai, puikus, paprastas ir aiškus, bet talpus savižudybių intervencijos modelis, kuriame tikrai radau, į ką atkreipti dėmesį, ir tai jau taikau savo darbe. Taip pat labai brangi galimybė ne tik profesiniame, bet asmeniniame lygmenyje prisiliesti prie šios skaudžios temos ir dar kartą peržiūrėti su savižudybėmis susijusias savo nuostatas ir jausmus.“

REGISTRUOTIS ČIA

Bendradarbiaujame:                   plačiau..