Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Senjorai kviečiami mankštintis pagal individualizuotas fizinio aktyvumo programas

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų organizuojamos mankštos senjorams tapo dar efektyvesnės, nes programos poveikis kiekvienam dalyviui nuo šiol yra vertinamas individualiai. Atsižvelgdami į žmogaus fizinę ir psichinę sveikatą, specialistai kiekvienam dalyviui parinks individualų fizinio aktyvumo planą ir geriausiai jo poreikius atitinkančius pratimus.

 Gegužės 1 d. įsigaliojusi nauja sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymų, skirtų vyresnio amžiaus asmenims, vykdymo savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose tvarka leidžia įvertinti dalyvių fizinę ir psichinę sveikatą pagal nustatytą algoritmą.

Pradedant, įpusėjus ir baigiant sveikatinamojo fizinio aktyvumo programą specialistai turi patikrinti žmogaus fizinio aktyvumo lygį ir žinias, tam tikrų kūno raumenų jėgą ir kūno dalių lankstumą, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą ir kitus fizinės  bei psichinės sveikatos rodiklius.

Atsižvelgiant į rodiklius, kiekvienam dalyviui bus sudaromas individualus fizinio aktyvumo planas, kuriame nurodomos rekomenduojamos veiklos ir jų dažnumas pagal visuomenės sveikatos biure teikiamų fizinio aktyvumo užsiėmimų tvarkaraštį bei asmens galimybes atlikti veiklą savarankiškai.

Programa trunka ne mažiau nei 12 mėnesių. Taikyti naują metodiką Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai jau išmoko tiksliniuose Lietuvos sporto universiteto ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuotuose mokymuose.

Visus metus trunkančių programų metu senjorai kviečiami dalyvauti įvairaus pobūdžio aerobinės ištvermės ugdymo, raumenų stiprinimo, koordinacijos palaikymo ir kituose užsiėmimuose, įgyti savarankiškų judėjimo ir sveikatos stiprinimo įgūdžių, kurie pravers kasdieniame jų gyvenime.

Dalyvavimas visuomenės sveikatos biurų vykdomose programose padeda mažinti senatvinio silpnumo sindromo riziką, su tuo susijusių traumų dėl griuvimų riziką, o tuo pačiu gerina ir emocinę sveikatą.

Senjorams siūlomos keturios fizinio aktyvumo programos:
•    griuvimų prevencijos programa;
•    gyvenimo kokybę gerinanti programa;
•    bendrą organizmo fizinį pajėgumą gerinanti programa;
•    programa asmenims, kuriems nustatytas senatvinio silpnumo sindromas.

Sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymai yra skirti asmenims nuo 65 metų ir yra visiškai nemokami.

Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija į programą https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/veiklos/sveikatinamojo-fizinio-aktyvumo-programa-vyresnio-amziaus-asmenims-30949.html

Dėl detalesnės informacijos kreipkitės telefonu +370 640 93350 arba el. paštu: neringa@sveikatosbiuras.lt 

 Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/ 

                                                                            

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..