Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Vaikų vasaros mokyklėlėje - žinių apie sveikatą gausa

Įgyvendinant projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo, birželio mėnesio viduryje pradėtos vesti sveikatinančios vaikų vasaros mokyklėlės 7–12 m. vaikams.

Stovyklų metu vaikams patraukliomis formomis organizuojamos veiklos šiomis temomis:

  • Sveika mityba. Paskaitėlių apie tinkamą mitybą metu kalbama apie pagrindines maisto grupes, mėgstamiausius vaikų valgius, maistą organizme ir žarnyne bei jo kelionę jame, daržoves ir ankštinius, cukrų, vandenį bei kitus gėrimus, maisto ir fizinio aktyvumo reikšmę gerai savijautai. Kiekviena paskaitėlė papildoma interaktyviomis veiklomis – mėgstamiausio maisto lėkščių dėlionės iš maisto prekių katalogų iškarpų, mėgiamo maisto įvertinimas, cukraus kiekio produktuose spėlionės, energijos suteikiančių ir nesuteikiančių produktų paieškos.
  • Burnos higiena. Paskaitėlių metu vaikai išklauso patarimus kaip tinkamai rūpintis savo burnos higiena, pasimoko kaip taisyklingai valytis dantukus skirtingomis priemonėmis. Patys drąsiausieji gali išbandyti tabletes dantų apnašoms nustatyti, tai puikus būdas įvertinti vaiko burnos higienos pastangas. Vienos dienos apnašos nusidažo rausva spalva, o senesnės –violetine. Nusidažę dantų paviršiai lengvai nuvalomi šepetėliu su dantų pasta.
  • Fizinis aktyvumas. Kiekvieną dieną mokyklėlėje vaikai aktyviai mankštinasi ir žaidžia lavinančius pagrindinius judėjimo įgūdžius žaidimus, ugdo vikrumą, lankstumą ir reakcijos greitį.
  • Saugus eismas ir pilietiškumas. Su mažaisiais mokyklėlės dalyviais kalbama traumų ir nelaimingų atsitikimų tema, gvildenama bei svarbi informacija, suteikiami patarimai apie saugų eismą, vaikučių dažniausiai daromas klaidas, nelaimingus. Ugdomas pilietiškas požiūris ir supažindinama su teisinėmis atsakomybėmis.
  • Pirmos pagalbos mokymai. Šių mokymų metų vaikai įgyja žinių ir įgūdžių, kurie jaunuoliams suteiks drąsos ir pasitikėjimo, o esant poreikiui bus pritaikyti suteikiant pirmą pagalbą.
  • Emocinės sveikatos stiprinimas. Paskaitėlių apie psichinę sveikatą metu susipažįstama su emocijomis, analizuojama pasitikėjimo, baimės, liūdesio, pykčio, džiaugsmo ir kitų emocijų prigimtis bei kaip elgtis pajutus tam tikrą emociją. Paskaitas taip pat papildo ir praktinės užduotys, ugdančios bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą. Meno terapijos metu vaikai kuria ne tik piešinį ar kitą meno kūrinį, bet kūrybos metu išgyvena įvairias emocijas, mokosi pasakyti kas patinka, o kas ne. Mokosi priimti vienas kitą ir džiaugtis buvimu kartu.

Veiklas veda patyrę savo sričių specialistai. Šiuo metu jau baigėsi dvi pirmosios mokyklėlės grupės, su nekantrumu laukiame kitos savaitės ir kitų mūsų veiklos dalyvių.

 

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..