Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Gegužės mėnesį – didelis dėmesys psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai

Tabako vartojimas vis dar opi problema Lietuvoje ir visame pasaulyje. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai visą gegužės mėnesį organizavo įvairius renginius, skirtus atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą ir galimus sprendimo būdus.

Vyko susitikimai su jaunimu mokyklose ir diskusijos apie psichoaktyviąsias medžiagas bei jų prevenciją, dalyvauta akcijoje „Obuolys vietoje cigaretės“, kurios ambasadoriais Klaipėdoje šiemet tapo konkurso „Judriausia įmonė“ dalyviai, paminėta Pasaulinė diena be tabako renginyje „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“, organizuota iniciatyva „Gimiau nerūkanti/-is“ Klaipėdos universitetinės ligoninės gimdymo namuose, kur žinutę apie sveikesnį gyvenimą be tabako dūmų naujagimiams ir jų šeimoms perdavė miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Visuose renginiuose buvo norima atkreipti dėmesį į tai, kad:

  • Rūkymas kenkia ne tik aktyviai rūkančiųjų, tačiau ir aplinkinių, ypač vaikų, sveikatai. Pavojingų, ligas sukeliančių medžiagų koncentracija smilkstančios cigaretės dūmuose yra didesnė nei dūmuose, kurie įtraukiami per cigaretės filtrą.
  • Rūkymas gali turėti įtakos lytinėms funkcijoms ir vaisingumui. Jis taip pat didina persileidimų, negimdinio nėštumo, apsigimimų tikimybę. Rūkymas gali lemti mažesnį naujagimio svorį ar motinos pieno stygių ir pan.
  • Pastebėta, kad rūkančių tėvų vaikai kur kas dažniau nei nerūkančių serga bronchitu, bronchine astma, ausies uždegimu, kraujo, smegenų, plaučių vėžiu. Vaikai ypač greitai perima suaugusiųjų elgesio modelius, tad rūkančių tėvų vaikai kur kas dažniau pradeda rūkyti.
  • Vaikai itin greitai perima suaugusiųjų elgesio modelius, tad nerūkant ir apie tai kuo daugiau kalbantis kuriame sveikesnę aplinką sau ir kitiems. Jei nerandama argumentų mesti rūkyti dėl savęs, paskatinti gali rūpinimasis mūsų mylimų ir mums brangių žmonių sveikata.

Akimirkos iš renginio „Obuolys vietoje cigaretės“

Akimirkos iš renginio „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“

Akimirka iš iniciatyvos „Gimiau nerūkanti/-is“ minėjimo (nuotr.Vytauto Petriko)

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..