Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Kaukių dėvėjimas viešose vietose sugrįžta


Kaukių dėvėjimas viešose vietose sugrįžta


Fiksuojant augantį koronaviruso infekcijos (toliau COVID-19) atvejų skaičių šalyje ir siekiant užtikrinti žmonių saugumą nuo infekcijos plitimo, Sveikatos apsaugos ministerija (toliau SAM) parengė įpareigojimą dėl kaukių dėvėjimo prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose. Tai numatyta ketvirtadienį pasirašytame sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio operacijų vadovo sprendime. Sprendimas įsigalios nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d.

Kaukes dėvėti privaloma:

  • Lankytojus aptarnaujantis personalas uždarose viešojo maitinimo įstaigos patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
  • Uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose esantys prekiautojai ir paslaugų teikėjai bei vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, pirkėjai, paslaugų gavėjai, vartotojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
  • Vykstant viešuoju transportu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

Apribojimai:

  • Prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietų įstaigos privalo riboti ir pirkėjų bei paslaugų gavėjų srautus.
  • Privaloma užtikrinti, kad pirkėjai ir paslaugų gavėjai eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vieni nuo kitų.

Išimtys taikomos:

  • Kaukės galima nedėvėti tuo metu kai suteikiamos paslaugos, kurių neįmanoma suteikti dėvint kaukę, pavyzdžiui: barzdos skutimo paslauga, kosmetologinių ir grožio procedūrų paslauga.
  • Kaukės galima nedėvėti asmenims sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui: baseinuose.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą dėl paslaugų teikimo, prekybos, veiklos laisvalaikio ir pramogų vietose vykdymo būtinų sąlygų galite rasti čia.

Sprendimą dėl viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų rasite čia.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: https://pixabay.com/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..