Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Plečiamos privalomojo testavimo grupės


Plečiamos privalomojo testavimo grupės


Vyriausybė nusprendė papildyti sąrašą sričių, kuriose darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19. Jame atsidūrė krovinių ir keleivių vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų ir kelių kitų sričių darbuotojai, taip pat kariai.

Testavimo grupės

  • Privalomai testuotis turės krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai.

  • Taip pat privalomai testuotis turės žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais neteisėtais migrantais.

Šis sprendimas Vyriausybės buvo priimtas trečiadienį, o pasikeitimai įsigalios liepos 26 d.

Svarbu

  • Vyriausybė kartu nusprendė patikslinti minėtų darbuotojų testavimo tvarką, numatant, kad grįžus iš užsienio, jei COVID-19 testo rezultatui suėjo terminas, asmuo testą turi pasidaryti Lietuvoje ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo į Lietuvą. Darbuotojai, kurie dirba nereguliariai, testą turės pasidaryti ne mažiau kaip 48 valandos iki planuojamos darbinės veiklos. Taip pat numatyta, kad tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų.

  • Profilaktinis privalomas testavimas dėl COVID-19 nėra taikomas darbuotojams, jei jie yra pilnai pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu.

Šių pakeitimų reikia, siekiant sustadyti koronaviruso plitimą tam tikruose sektoriuose, o kartu ir efektyviau kovoti su sparčiau plintančia delta viruso atmaina.

Kiti pakeitimai

  • Nuo 72 iki 24 valandų sutrumpintas terminas ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais, kai jie gali atvykti į Lietuvą be COVID-19 tyrimo.

  • Testo nebūtų reikalaujama, jei asmuo Lietuvos teritorijoje ilgiau užtruktų dėl objektyvių aplinkybių. Šie pakeitimai įsigalios liepos 20 d.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.lrt.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..