Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Pokyčių savaitės – įkvėpimui gyventi sveikiau ir realiems pokyčiams pradėti

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai, šiais metais suorganizavę net devynias pokyčių savaites ir atsižvelgę į dalyvių atsiliepimus, priėjo prie vieningos išvados – verta ir būtina tęsti.

Pokyčių savaitės metu su nedidelėmis motyvuotų asmenų grupėmis dirba visuomenės sveikatos specialistai, treneriai, psichologas, dietistas ir kiti. Susitikimų metu kiekvienam dalyviui padedama išsikelti realius tikslus, įsivardyti, kokio su sveikata susijusio pokyčio šiuo metu kiekvienam labiausiai norisi, ir nuspręsti, kaip tai pasiekti. Vyksta paskaitos ir diskusijos apie sveikatai palankią mitybą, streso valdymo metodikas, sveikatai palankų fizinį aktyvumą bei treniruojamasi grupėse.

Paskutinės šių metų jaunimo pokyčių savaitės „Ar priimsite naują iššūkį?“ metu kartu su jaunimu buvo mokomasi skirti kokybiško laiko sau. Apsilankyta Sveikatos biuro sensoriniame kambaryje, vyko relaksacijos. Jaunuoliai galėjo išbandyti treniruotę su volais bei šokius. Kviestinis lektorius – paramedikas jaunimą pamokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Paskutinėje pokyčių savaitėje darbingo amžiaus žmonėms taip pat netrūko naudingų veiklų – įvairių sveikatos sričių specialistų paskaitos, diskusijos, individualios konsultacijos, padedant susidaryti individualų mitybos planą, motyvuojančios treniruotės, kūno kompozicijos analizė prieš ir po programos, siekiant įsivertinti pasiektą pokytį.

Specialistų teigimu, savaime suprantama, kad per tokį trumpą laiko tarpą – savaitę – būtų nerealu tikėtis pasiekti visus išsikeltus tikslus, tačiau juk tikrasis tikslas – tai susikurti tvirtą žinių pagrindą, kaip gyventi sveikiau, ir užsibrėžtų tikslų siekti žingsnis po žingsnio net ir pasibaigus programai.

Informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..