Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Praūžė Europos judumo savaitė

Europos judumo savaitė - tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kurios renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija vietos valdžios institucijos raginamos inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą.

2021 metų Europos judumo savaitės tema – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Tokia tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos Europa, kaip ir visas pasaulis, patyrė per COVID-19 pandemiją. Kaip bebūtų, ši krizė miestus paskatino kūrybiškai ir operatyviai reaguoti į pandemiją, todėl šiemet judumo savaitės metu buvo keičiamasi gerąja patirtimi, kaip miestai gebėjo greitai atsigauti ir aktyviau judėti tvariai.

Klaipėdos miestas, kaip ir kasmet, taip pat įsitraukė į savaitės minėjimą. Net 33 Klaipėdos mieste veikiančios įstaigos (mokyklos, darželiai ir kt.) aktyviai organizavo švietėjiškus renginius apie aplinkai nekenksmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai ir ekonomikai, supažindino gyventojus su esama situacija, skatino juos išbandyti automobilio alternatyvas, pristatė gyventojams pėsčiųjų maršrutus, kitokią smagią veiklą. Atsižvelgiant į pandemijos situaciją įstaigos veiklas organizavo pagal galimybes, daugiausiai atvirose erdvėse.

Pasibaigus judumo savaitės renginiams rugsėjo 23 d. įvyko, jau tradicija tapusios, studentų lenktynės skirtingomis transporto priemonėmis per miestą iki Klaipėdos universiteto. Startavę vienu metu, į tikslą dalyviai judėjo aštuoniais būdais: važiuota miesto autobusu, maršrutiniu taksi, elektromobiliu, paprastu automobiliu, dviračiu, elektriniu dviračiu, elektriniu paspirtuku, bėgte. Tokias lenktynes pagrindine miesto gatve VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ kartu su Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga organizuoja nuo 2009–ųjų. Jomis nėra siekiama kokių nors rekordų – taip įvertinamas miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims. Šiais metais lenktynių nugalėtoju tapo Igor Popov, važiavęs elektriniu dviračiu. Antroji į sutartą vietą elektriniu automobiliu atvyko Karolina Jurkauskaitė, trečias dviračiu atmynė Vytautas Petraitis. Visų jų važiavimo laikas - 21 min., jų rezultatus skiria tik sekundės. Po poros minučių prie pirmųjų prisijungė Emilija Skirmantaitė, atvažiavusi maršrutiniu mikroautobusu. Penktas buvo Alvydas Jokubauskas, elektriniu paspirtuku atvažiuoti užtrukęs 26 min. Automobiliu važiavęs Deividas Skuodas užtruko 29 min. Šįkart ilgiau užtruko ir kelionė autobusu – juo važiavusi Urtė Jonkutė atvyko per 35 min. Aštuntas į sutartą susitikimo vietą atbėgo Viktor Chudnickij, jo rezultatas – 42 min. Šiemet, kaip ir prieš kiekvienas tokias lenktynes, dalyviai buvo supažindinti su saugaus eismo reikalavimais. Džiugu, kad ir šiemet lenktynės buvo saugios, be incidentų.

Vykstančių renginių nuotraukomis dalinamasi Aplinkos ministerijos ir dalyvių socialiniuose tinkluose. Kam įdomu, nuotraukų ieškokite naudojant grotažymę #EuroposJudumoSavaitė2021.

Šiais metais Aplinkos ministerija ketina apdovanoti judriausią savivaldybę,  mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, įmonę ir valstybės instituciją. Įdomu, kaip šiose varžytuvėse seksis mūsų miestui ir jame įsikūrusioms įstaigoms. Laukite naujienų jau kitą savaitę!

Akimirkos iš judumo savaitės minėjimo:

BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė"

Klaipėdos lopšelis-darželis "Traukinukas"

Klaipėdos Gintaro sporto centras

Klaipėdps lopšelis-darželis "Alksniukas"

Klaipėdos lopšelis-darželis "Dobiliukas"

Klaipėdos lopšelis-darželis "Pagrandukas"

Klaipėdos lopšelis-darželis "Traukinukas", "Boružėlės" skyrius

Klaipėdos lopšelis-darželis "Eglutė"

Klaipėdos lopšelis-darželis "Linelis"

Klaipėdos Marijos Montessori mokykla-darželis

Klaipėdos "Medeinės" mokykla

Klaipėdos Sendvario progimnazija

Klaipėdos Vitės progimnazija

Klaipėdos lopšelis-darželis "Klevelis"

VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius Gintarė Baštunova

Bendradarbiaujame:                   plačiau..