Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Teismų darbo organizavimas karantino metu


Teismų darbo organizavimas karantino metu


Specialistai atnaujino rekomendacijas dėl teismų darbo organizavimo karantino metu. Fizinius teismo posėdžius galima organizuoti tik išskirtiniais atvejais, kai jų negalima nukelti vėlesniam laikui.

Galimybė teismo posėdį organizuoti fiziškai įvertinama individualiai atsižvelgiant į kiekvienos bylos aplinkybes. Taip pat posėdžiuose gali dalyvauti tik asmenys, kurių dalyvavimas būtinas. Be to, turi būti valdomi darbuotojų srautai. 

Reikalavimai

  • Karantino metu visos teismo funkcijos turi būti vykdomos nuotoliniu būdu. Išimtys taikomos, kai gyventojai, atlikdami savo pilietines pareigas privalo užtikrinti procesines teises, pavyzdžiui, susipažinti su bylos medžiaga, o jų dalyvavimas teismo posėdžiuose yra būtinas. Galimybė teismo posėdį organizuoti fiziškai įvertinama individualiai atsižvelgiant į kiekvienos bylos aplinkybes.

  • Teisėjų, teismo personalo darbas ir lankytojų aptarnavimas turi būti organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

  • Turi būti valdomi darbuotojų srautai. Jei yra galimybė, skirtingiems darbuotojų srautams turėtų būti taikomi skirtingi darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laikai.

  • Reikia užtikrinti, jog skirtingų grupių asmenys neturėtų kontaktų bendro naudojimosi patalpose.

  • Visi darbuotojai turi dėvėti apsaugines veido priemones. 

Fiziniai posėdžiai

  • Fizinio teismo posėdžio metu visi posėdžio dalyviai privalo tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones.

  • Privaloma laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo nuo kitų asmenų.

  • Posėdžių salėje turi būti sudaryta galimybė rankų dezinfekcijai.

  • Per posėdį skelbiamų pertraukų metu ir po posėdžių patalpos turi būti išvėdinamos, o po posėdžių liečiami paviršiai turi būti dezinfekuojami.

Specialistai pažymi, kad asmenims vykstant į teismus ar teisėsaugos institucijas, apribojimas palikti gyvenamąją vietą ar vykti į kitos savivaldybės teritoriją nėra taikomas, kadangi tai yra išvykimas dėl pagrįstų priežasčių.

Su rekomendacijomis galite susipažinti čia. 

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/

Nuotrauka: www.sveikatosbiuras.lt

Bendradarbiaujame:                   plačiau..