Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Vis dar yra tinkamas laikas pasiskiepyti nuo gripo


Vis dar yra tinkamas laikas pasiskiepyti nuo gripo 


Specialistai tvirtina, jog dabar dar yra tinkamas metas skiepui nuo gripo. Šiuo metu gydymo įstaigos dar turi rizikos grupės asmenims skirtos gripo vakcinos, tad pasiskiepyti galima greitai ir saugiai.

Lietuvoje šaltuoju metų laiku vyrauja peršalimo ligos ir gripas. Didžiausias sergamumas gripu paprastai fiksuojamas sausio-kovo mėnesiais. Pasaulio sveikatos organizacija, medikai ir epidemiologai pabrėžia, kad geriausia apsauga nuo gripo viruso – skiepai. Šiuo metu rizikos grupėms priklausantys asmenys yra nemokamai skiepijami. 

Skiepitis dar nevėlu

Sergamumo kreivė gripu šiuo metu dar tik kyla, nors ir lėtai. Tačiau žinant, jog imunitetui susiformuoti reikalingos dvi savaitės - nereikėtų delsti.

Svarbu pabrėžti, jog skiepai nuo gripo gali apsaugoti nuo sudėtingų ir pavojingų gyvybei šios ligos komplikacijų. Ypatingai svarbu pasiskiepyti rizikos grupei priklausantiems asmenims, nes šių žmonių imuninė sistema yra silpnesnė ir po vakcinos susikūręs imunitetas neišsilaiko taip ilgai, kaip jaunesniųjų, kurie skiepijosi, pavyzdžiui, ankstyvą rudenį.

Kas priklauso rizikos grupei?

Šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami:

  • vyresni nei 65 metų žmonės;
  • bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.);
  • nėščios moterys;
  • gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose;
  • medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis. 

Šiems rizikos grupei priskiriamiems asmenims gripo virusas yra pavojingiausias. Dėl skiepų gyventojai kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytojus.

Prevencija

Primenama, kad saugantis nuo užkrečiamųjų ligų plitimo, tarp jų ir gripo, būtina dažnai plauti rankas, neplautomis rankomis vengti liesti nosį, burną ar akis, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, dažnai vėdinti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo higienos.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Bendradarbiaujame:                   plačiau..