Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
  

 

Versija neįgaliesiems LT | EN

KLAIPĖDOS
MIESTAS

NERINGA

 

Viskas ką svarbu žinoti apie vakcinavimą Klaipėdoje


Viskas ką svarbu žinoti apie vakcinavimą Klaipėdoje


Nuo gegužės 31 d. visoje Lietuvoje pradėta organizuoti masinė vakcinacija nuo COVID-19. Šiuo metu skiepytis jau gali visi gyventojai nuo 12 metų. Pateikiame atsakymus į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus.

KAIP REGISTRUOTIS VAKCINAI ELEKTRONINIU BŪDU?

KAIP UŽREGISTRUOTI KITĄ AMENĮ?

KAIP PAKEISTI REGISTRACIJOS LAIKĄ?

KAIP ATŠAUKTI REGISTRACIJĄ?

Kur registruotis skiepui? 

Lietuvoje veikia vieninga registracijos sistema skiepams nuo COVID-19. Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba telefonu per Karštąją liniją 1808. Registruojantis galima pasirinkti norimą datą ir laiką. Užregistruoti galima ne tik save, bet ir kitą asmenį. Vaikus gali užregistruoti tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Užregistravus 12-15 m. vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Jei Klaipėdos miesto gyventojas, turintis teisę skiepytis, nerodomas sistemoje, kviečiame susisiekti tel. 8 679 02775.

Kur atvykti skiepytis?

Klaipėdoje vakcinacijos centras yra įkurtas LCC tarptautinio universiteto patalpose Kretingos g. 36. Darbo laikas: I-V: 8-20 val., VI: 9-12 val., VII: poilsio diena. Skiepytis galima ir kitose savivaldybėse. Vietą pasirinksite registracijos metu. Klaipėdoje taip pat startavo skiepų autobusiuko veikla – medikų komanda skiepyti vyksta į gyvenamuosius mikrorajonus, arčiau klaipėdiečių namų.

Ar galima pasiskiepyti be išankstinės registracijos? 

Taip. Klaipėdos vakcinacijos centre pasiskiepyti be išankstinės registracijos („gyvos eilės“ principu) galima kiekvieną darbo dieną nuo 13 iki 15 val., kiekvieną ketvirtadienį - visą dieną. Reikia tik atvykti nurodytu laiku ir turėti asmens dokumentą. Vakciną bus galima rinktis iš tuo metu turimų Vakcinacijos centre. Skiepų autobusiuke skiepijimas taip pat vykta be išankstinės registracijos, taip pat reikia turėti asmens dokumentą.  

Kaip atvykti vakcinuotis, turintiems judėjimo problemų?

Klaipėdiečiai, kurie negali atvykti į vakcinacijos centrą dėl judėjimo problemų, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pasirūpins, kad sutartu laiku gyventojas būtų paskiepytas jo paties namuose. Taip pat veikia socialinis taksi, kuris žmones su negalia veža vakcinuotis nemokamai. Daugiau informacijos apie socialinį taksi rasite čia.

Ar galima rinktis vakciną? 

Registruojantis elektroninėje sistemoje galima rinktis pageidaujamą vakciną. Šiuo metu Lietuvoje skiepijama keturių gamintojų vakcinomis. Nuo 12 metų galima skiepytis tik „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“) vakcina. Nuo 18 metų galima rinktis visas šiuo metu Lietuvoje naudojamas vakcinas – „Comirnaty“, „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“).

Ar gali skiepytis užsieniečiai? 

Taip, gali. Skiepytis pageidaujantys užsieniečiai kviečiami susisiekti tel. 8 679 02775.

Ar bus tęsiama prioritetinių grupių vakcinacija? 

Šiuo metu registruotis skiepui gali visi šalies gyventojai nuo 12 metų, nepriklausomai nuo jų profesijos, lėtinių ligų ir kitų prioritetą iki šiol suteikusių faktorių. Nuo gegužės 31 d. vakcinavimo pagal prioritetines grupes nebelieka – visi gyventojai turi registruotis elektroninėje sistemoje individualiai (internetu www.koronastop.lt arba tel. 1808).

Ar gali medikai atvykti skiepyti į įmones ir įstaigas?

 Vienoje įmonėje ar įstaigoje esant šimtui ir daugiau norinčių skiepytis asmenų, mobilios medikų komandos gali atvykti skiepyti į darbovietę. Norint pasinaudoti šia galimybe, įmonių ir įstaigų vadovai turės sudaryti tikslų norinčiųjų skiepytis darbuotojų sąrašą ir nurodyti, kokia vakcina konkretus darbuotojas pageidauja skiepytis. Dėl šio proceso suderinimo bei sąrašų formų prašome kreiptis el. paštu sveikata@klaipeda.lt. Mažesnės įmonės ir įstaigos kviečiamos priminti savo darbuotojams apie galimybę užsiregistruoti skiepui individualiai ir vykti į Vakcinacijos centrą jiems patogiu laiku.

Kada reikės atvykti antrai vakcinos dozei? 

Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamus intervalus. Gyventojas iškart po pirmo skiepo gauna SMS žinutę, kurioje nurodyta, kada atvykti antram skiepui.

Antro skiepo data nustatoma tokiais intervalais:

  • Skiepijant „Comirnaty“ vakcina - po 21 dienos;

  • „Moderna“ – po 28 dienų;

  • „Vaxzevria“ – po 12 savaičių.

  • „Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją.

Svarbi informacija

  • Gyventojai, kurie pirma vakcinos doze buvo paskiepyti iki pradedant veikti bendrai registracijos sistemai, antrai doze turi atvykti po skiepo gautame lapelyje nurodytą dieną. Registruotis taip pat nereikia.

  • Tie, kurie buvo paskiepyti Vakcinacijos centruose Galinio Pylimo g. 3 ir Taikos pr. 76, antram skiepui turi vykti į Vakcinacijos centrą Kretingos g. 36.

  • Tie, kurie pirma vakcinos doze buvo paskiepyti pas savo šeimos gydytoją, antram skiepui turi atvykti pas savo šeimos gydytoją.

  • Jeigu dėl objektyvių priežasčių negalėjote atvykti tą dieną, kai paskirta antra vakcinos dozė, vakcinacijos centras Kretingos g. 36 priima ir vėlesnėmis dienomis. Svarbu atvykti ne anksčiau kaip tą dieną, kuri yra paskirta antram skiepui (data nurodoma pirmo skiepo metu gautame lapelyje). 

Iškilus klausimams dėl antros vakcinos dozės, kviečiame susisiekti tel. 8 679 02775.

Daugiau informacijos www.koronastop.lt; 

Informacija rusų kalba: koronastop.lrv.lt/ru  

Informacija anglų kalba: koronastop.lrv.lt/en/

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://www.klaipeda.lt/lt

 

Bendradarbiaujame:                   plačiau..