Apdovanojimas už aktyvumą šviečiant visuomenę apie antimikrobinį atsparumą

2023 m. lapkričio 16 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kartu su Higienos institutu organizavo konferenciją „Viena sveikata“ – galimybė išsaugoti antimikrobinių vaistų efektyvumą ateities kartoms“, skirtą Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulinei supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti.

Konferencijos tikslas – aptarti antimikrobinio atsparumo problemą medicinos ir veterinarijos sektoriuose. Į renginį buvo kviečiami gydytojai, slaugytojai, farmacininkai, visuomenės sveikatos ir veterinarinės maisto saugos specialistai.

Šiais metais Pasaulio supratimo apie antibiotikus dienos proga Higienos institutas vykdė naują iniciatyvą, kurios tikslas –  apdovanoti aktyviausius savivaldybių visuomenės sveiktos biurus, labiausiai prisidedančius prie visuomenės supratimo apie tinkamą antibiotikų vartojimą ir antimikrobinį atsparumą gerinimo.

Džiaugiamės, kad mūsų biuras buvo išrinktas kaip vienas iš geriausius rezultatus pasiekusių savivaldybių visuomenės sveikatos biurų. Šis apdovanojimas yra įvertinimas ir tuo pačiu atsakomybė nenustoti dirbti šioje srityje ir siekti dar geresnių rezultatų šviečiant visuomenę apie racionalų vaistų vartojimą. Matome, kad ši problema su kiekvienais metais vis auga ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, 2020 m. mūsų šalyje 1000 gyventojų per dieną teko 6,8 proc. daugiau vaisto nustatytų vidutinių terapinių dienos dozių nei 2019 m. Dažniausiai buvo vartojami širdies ir kraujagyslių sistemą, nervų sistemą, viškinimo traktą ir metabolizmą veikiantys vaistai. Toks vaistų vartojimo augimas skatina kelti klausimus, diskutuoti kodėl taip vyksta ir ką mes galime padaryti dar, kad sumažinti šiuos skaičius. Todėl Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras šiuo klausimu dirba su visomis amžiaus grupėmis, juos šviečiant, informuojant ir formuojant teisingą požiūrį į šią opią problemą.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Iveta Lobanova

Facebook
Twitter
LinkedIn