Apdovanotas judriausias Klaipėdos miesto darželis

Birželio 16 d. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos stadione šurmuliavo gausus būrys Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir juos lydinčių atstovų. Visi susirinko ypatingai progai – atšvęsti konkurso „Judriausias darželis“  uždarymą ir sužinoti šių metų laimėtojus.

Konkurso dalyviai laikotarpiu – vasario 15 d. – gegužės 31 d., organizavo su judėjimu susijusias veiklas, įstaigos bendruomenė, vaikai su tėvais pėsčiomis, dviračiais ar kitomis priemonėmis, išskyrus mechanines ir elektrines transporto priemones, fiksavo savo įveiktus kilometrus pačių pasirinktomis mobiliosiomis programėlėmis, kūrė pasivaikščiojimo maršruto žemėlapį ir organizavo žygius ,,10 000 žingsnių yra vieni juokai“.

„Viso šių metų konkurse dalyvavo 31 darželis – tai didžiausias dalyvaujančių skaičius per visą konkurso istoriją. Norisi pasidžiaugti, jog kasmet šis skaičius išlieka didelis. Tai rodo, jog  konkursas patrauklus darželių bendruomenėms ir kaskart dalyvaudamos jos mato prasmę. O mūsų specialistai šiuo konkursu siekia ne tik nuosekliai formuoti fizinio aktyvumo įgūdžius vaikams, bet ir parodyti, koks svarbus vaidmuo formuojant šį vaikų įgūdį tenka tėvams ir pedagogams. Tik fizinio aktyvumo pavyzdys, patrauklios fizinio aktyvumo formos gali užkrėsti mažuosius būti aktyvius.“ – dalinosi mintimis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Konkurso komisija – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ir Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ atstovai atsakingai sumavo rezultatus ir išrinko trijų pirmų vietų nugalėtojus.

Pirmoji vieta atiteko Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Eglutė”, surinkusiam 44 288 km., kuriam įteiktas konkurso rėmėjo UAB „Mabrocona“ įsteigtas prizas – 20 vnt. šiaurietiškojo ėjimo lazdų.

„Vienas iš Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ veiklos prioritetų – vaikų sveikatos stiprinimas ir saugojimas. Įstaiga yra Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „Sveika mokykla“ narė, nuolat dalyvauja tarptautiniuose, šalies, miesto projektuose, konkursuose. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotas konkursas „Judriausias darželis“ – ne išimtis. Šiame konkurse dalyvaujame ne vieneri metai. Tik šiemet, susitelkus visai bendruomenei ir dalyvaujant: ugdytiniams ir jų tėvams, pedagogams, visuomenės sveikatos biuro specialistei, administracijai, pavyko laimėti pirmą vietą. Džiaugiuosi, kad visi bendruomenės nariai sutelktai ėmėsi fiksuoti žingsnius, dalyvauti įvairiose judriose veiklose, išvykose, žygiuose, tuo prisidėdami prie teigiamo požiūrio į judėjimą, sveiką gyvenseną formavimo. Tariame ačiū konkurso organizatoriams, rėmėjams už nuostabų konkursą ir emocijas, kurias šiandien patyrėme.“– neslėpė džiaugsmo Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Angelė Aniulė, kuriai pritarė ir  šio darželio visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė: „Konkursas „Judriausias darželis“ mums parodė, kokia vieninga bendruomenė gali būti. Viso konkurso laikotarpiu buvo smagu stebėti kaip įstaigos bendruomenės nariai vieni kitiems rodydavo kas kiek nužingsniavo, o mėnesio gale, atidarius savo paštą ir pamačius laiškų kiekį su atsiųstais kilometrais – labai nudžiugti. Ačiū visai įstaigos bendruomenei, Jūs nuostabūs!“.

Antrąją vietą konkurse užėmė Klaipėdos lopšelis-darželis „Bangelė”, į savo sąskaitą surinkęs 37 680 km. Konkurso rėmėjas Klaipėdos Rotary  klubas „Karalienė Luizė“ šį darželį pradžiugino 28 vnt. gimnastinių kamuolių.

Trečia vieta atiteko Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Pumpurėlis”, kuris surinko 32 353 km. ir buvo apdovanotas konkurso rėmėjo UAB „Žaliakynė“ įsteigtu prizu  – 3 komplektais plokščiapadystės prevencijos priemonių.

Konkurso dalyviams įteikti diplomai ir padėkos, pasirašyti Klaipėdos miesto mero pavaduotojo Arvydo Cesiulio, Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos pirmininko dr. Artūro Razbadausko ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorės dr. Jūratė Grubliauskienės.

Šio bendruomenės sporto ir sveikatingumo konkurso tikslas – Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir suaugusiųjų fizinio aktyvumo skatinimas, naudingų įpročių formavimas, teisingas fizinio aktyvumo nuostatų puoselėjimas šeimoje.

Straipsnį parengė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn