Akimirkos iš Kaune vykusio futbolo vaikščiojant turnyro

Kovo 15 d. Lietuvos futbolo federacijos (toliau – LFF) Kauno treniruočių centre įvyko antrasis LFF ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras.

Turnyre dalyvavo 16 komandų iš įvairių miestų – Kelmės, Klaipėdos, Plungės, Marijampolės ir kt. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai subūrė Neringos miesto komandą (Neringos socialinių paslaugų centro komanda „Neringos stirnos“), kuri rungtynėse išmėgino jėgas pirmą kartą. Varžybose taip pat dalyvavo biudžetinė įstaiga Socialinių paslaugų centras „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos SIŽGB „Klaipėdos Viltis“ – „Vilčiukai“ ir kt. žmonių su negalia komandos.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas, nepriklausomai nuo įgalumo, stiprina asmens fizines ypatybes, didina savarankiškumą bei gerina gyvenimo kokybę.

Komandos žaidė suskirstytos į grupes. Komandos susitiko papildomose varžybose, ketvirtfinalyje, pusfinaliuose ir finaluose. Po emocingų ir aktyvių futbolo varžybų paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo Tauragės „Tauro“ žaidėjai, antrą vietą užėmė Plungės „Minija“, trečiosios vietos prizai atiteko Plungės komandai „Žaibas“, kuri po įtemptų rungtynių įveikė vienintelę komandą iš Sūduvos krašto – Marijampolės „Sūduvos pelėdos“.

Žaidimas yra ganėtinai paprastas – svarbiausia, visus veiksmus atlikti vaikščiojant, tai yra visada viena koja turi būti ant žemės. Pačios žaidimo taisyklės yra lanksčios, priklausomai nuo to, kiek komandą sudaro narių, taip pat, stengiantis išvengti traumų, žaidžiama su minkštu kamuoliu. Mažojo futbolo versija prigyja Lietuvoje ir įsitvirtina kaip populiari ir itin gyventojų mėgstama žaidimo forma. 

Jeigu susidomėjote šia fizinio aktyvumo rūšimi ir norėtumėte ją išbandyti praktiškai, kviečiame vyresnius nei 65 m. amžiaus žmones, neįgaliuosius prisijungti prie futbolo vaikščiojant komandų ir kartu aktyviai, azartiškai, smagiai, draugiškai sportuoti. Informacija tel. +370 640 93343 arba el. p. alina@sveikatosbiuras.lt.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

Facebook
Twitter
LinkedIn