Gripo, ŪVKTI ir COVID-19 statistika Klaipėdoje

Specialistai informuoja, kad praėjusią savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau ŪVKTI) ir COVID-19 liga (toliau koronaviruso infekcija) sumažėjo, į ligonines dėl gripo paguldyta taip pat mažiau asmenų.

Sergamumo statistika:

 • Bendras sergamumo rodiklis balandžio 10–16 d. siekė 571,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, balandžio 3–9 d. jis buvo 793,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
 • Didžiausi sergamumo rodikliai praėjusią savaitę buvo užfiksuoti: Šilutės rajone – 980,37 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Kėdainių rajone – 862,40 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Kaune – 859,57  atvejo 100 tūkst. gyventojų. Epideminis sergamumo lygis (daugiau nei 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų) keturias savaites iš eilės nebuvo viršytas nė vienoje savivaldybėje.
 • 15-ąją šių metų savaitę (balandžio 10–16 d.) Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 40 asmenų, visi – vaikai iki 17 metų amžiaus, 14-ąją savaitę ligoninėse atsidūrė 74 asmenys, iš kurių 68 nepilnamečiai.

Primename, kad Lietuvos apskričių ir kiekvieno jų rajono sergamumo rodiklius galima rasti ČIA.

​​Plaktas „Tu peršalai? Ar tau gripas?“ čia. 

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 14-ą šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 40 ėminių, iš kurių 16-oje buvo aptiktas B tipo gripo virusas.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.:

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 14-tą šių metų savaitę iš 44 097 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 2 429 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė  69 proc., B tipo – 31 proc.).

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu:

Informacija pasiekiama adresu https://flunewseurope.org/VirusCharacteristics

Prevencija

Primename, kad saugantis gripo patariama:

 • Dažnai plauti rankas (mažiausiai 20-40 sekundžių) bei naudoti rankų dezinfekciją.
 • Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, panaudotas servetėles išmesti.
 • Drėgnu būdu valyti  ir vėdinti patalpas, neliesti galimai užkrėstų paviršių.
 • Vengti žmonių susibūrimų ir sergančių žmonių.
 • Neplautomis rankomis neliesti veido srities.
 • Susirgus kreiptis į gydymo įstaigą ir likti namuose.
 • Ne mažiau svarbu pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius ir avalynę, valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
 • Nuolat stiprinti savo sveikatą – grūdintis, laikytis sveikos mitybos, fizinio aktyvumo rekomendacijų ir pan.

Efektyviausia priemonė

Skiepai – efektyviausia priemonė nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ar COVID-19. 

Gripo vakcinos efektyvumas priklauso nuo vakcinoje esančio ir aplinkoje cirkuliuojančio gripo viruso antigenų atitikimo, nuo skiepijamų asmenų imuniteto būklės ir amžiaus. Vyresnio amžiaus asmenims  patartina skiepytis vėliau – lapkričio-sausio mėnesiais. Jie apsaugo nuo sunkių ligos komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo ar mirties. Įprastai skiepijimo sezoninio gripo vakcina laikotarpis kasmet prasideda rugsėjo–spalio mėnesiais, kai tik asmens sveikatos priežiūros įstaigos gauna vakciną, o skiepytis nuo sezoninio gripo galima iki vakcinos galiojimo termino pabaigos. Tiksli vakcinos galiojimo data priklauso nuo gamintojo ir yra nurodoma ant pakuotės. Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja po dviejų savaičių. Jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite galimybę tai padaryti. Nemokamai nuo gripo skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys:

 • 65 m. ir vyresni asmenys;
 • nėščiosios;
 • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
 • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
 • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Asmenys, vieno vizito metu, norintys iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė

Informacijos šaltinis: https://nvsc.lrv.lt/

Nuotrauka: https://www.pixabay.com

Facebook
Twitter
LinkedIn