Įvyko pirmieji Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro 15-os metų gimtadieniui paminėti skirti renginiai, bendrai diskusijai apie visuomenės sveikatos stiprinimo galimybes susitiko skirtingų sektorių atstovai

Priešpaskutinė vasario mėnesio savaitė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure startavo kaip niekada šventiškai – įvyko pirmieji Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro 15-os metų gimtadieniui paminėti skirti renginiai, sukvietę skirtingų sektorių atstovus bendrai diskusijai apie visuomenės sveikatos stiprinimo galimybes.

Vasario 21 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure įvyko pirmasis gimtadienio renginys „Darnus visuomenės sveikatos vystymasis. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros sektorių bendradarbiavimas siekiant geresnės gyventojų sveikatos“, kurio metu apie 15-os metų įstaigos veiklą, pasiektus rezultatus, gerąją patirtį, iššūkius ir ateities perspektyvas kalbėjo Sveikatos biuro vadovė dr. Jūratė Grubliauskienė. Vėliau buvo pristatytas Sveikatos apsaugos ministerijos atstovių – Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėjos Birutės Kavaliauskienės ir Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos saugos skyriaus vedėjos Ritos Sketerskienės – pranešimas „Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų ir visuomenės sveikatos biurų bendro darbo svarba“. Pranešimą apie bendruomenės sveikatos stiprinimo galimybes uostamiestyje taip pat skaitė Sveikatos biuro Bendruomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja ir visuomenės sveikatos specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Gintarė Baštunova, o Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Urtė Dičmonaitė atsakė į rūpimus klausimus apie jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas Klaipėdoje, žaliojo koridoriaus veikimo principą ir kitas jaunam žmogui aktualias sveikatos stiprinimo paslaugas.

Vasario 21 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure įvyko pirmasis gimtadienio renginys „Darnus visuomenės sveikatos vystymasis. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros sektorių bendradarbiavimas siekiant geresnės gyventojų sveikatos“.

Susitikimo metu buvo įteiktos padėkos nuosekliai su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru bendradarbiaujančioms įstaigoms – VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui už produktyvų bendradarbiavimą diegiant žaliojo koridoriaus principą 14–29 metų jaunimui, UAB „Mano šeimos gydytojas“ už aktyvų bendradarbiavimą viešinant sveikatinimo veiklas Klaipėdos mieste ir UAB „Baltic Medics“ Uosto poliklinikai už daugiausiai 2022 metais atrinktų asmenų dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje.

Netrukus po to, vasario 23 d., aptarti bendradarbiavimo svarbą ir galimybes stiprinant visuomenės sveikatą susitiko ir socialinių paslaugų bei visuomenės sveikatos sektorių atstovai. Renginį, pavadintą „Darnus visuomenės sveikatos vystymasis. Socialinių paslaugų ir visuomenės sveikatos sektorių bendradarbiavimas siekiant geresnės gyventojų sveikatos“, savo įžangine kalba ir įstaigos veiklos bei pasiekimų pristatymu vėlgi atidarė Sveikatos biuro vadovė, kurios pranešimą išsamiai papildė ir šios įstaigos psichologė Dovilė Kavaliauskaitė, kalbėjusi apie vykdomas psichikos sveikatos stiprinimo paslaugas Klaipėdos ir Neringos miestų savivaldybėse.

Vasario 23 d., aptarti bendradarbiavimo svarbą ir galimybes stiprinant visuomenės sveikatą susitiko ir socialinių paslaugų bei visuomenės sveikatos sektorių atstovai.

Susitikimo metu padėkos už ilgametį bendradarbiavimą ir aktyvų įsitraukimą į Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vykdomas veiklas buvo įteiktos BĮ Neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“, BĮ Klaipėdos miesto socialiniam paramos centrui ir BĮ Klaipėdos socialiniam paslaugų centrui „Danė“.

Renginiuose skirta laiko diskusijoms, rūpimiems klausimams ir bendradarbiavimo galimybėms aptarti.

Įstaigos 15-os metų gimtadienis šiemet bus paminėtas atiduodant duoklę sektoriams, su kuriais bendradarbiaujama, įgyvendinant įvairias visuomenės sveikatą stiprinančias veiklas. Įvairių sektorių atstovai bus kviečiami į specialiai jiems skirtus renginius, kurių simboliškai suplanuota 15-ka. Su gimtadienio renginių programa galite susipažinti čia.

Informaciją parengė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Gintarė Baštunova

Facebook
Twitter
LinkedIn