Įvyko susitikimas su Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos atstovais

Birželio 8 d. įvyko jau devintasis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro 15-os metų gimtadieniui paminėti skirtas renginys – susitikimas su Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos atstovais „Darnus visuomenės sveikatos vystymasis: gerosios patirties sklaida siekiant geresnės visuomenės sveikatos“. Šį kartą į gimtadienio renginį susirinko 117 visuomenės sveikatos specialistų iš 29 savivaldybių, o kad susitikimai būtų produktyvūs svečiai buvo sugrupuoti į keturis sektorius pagal poveikio sritis.

„Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro komanda, džiaugiasi, kad į svečius atvyko gausus būrys specialistų iš visų Lietuvoje veikiančių visuomenės sveikatos biurų. Smagu, kad specialistai turėjo galimybę praleisti dieną su tais, kurie atlieka tas pačias funkcijas. Susiskirstę į grupes, Biurų darbuotojai dalinosi gerąja patirtimi, aptarė jiems aktualius klausimus, diskutavo. Bet svarbiausia – prisiminė ar iš naujo pažino vieni kitus. Tai labai svarbu plėtojant visuomenės sveikatos paslaugas bei gerinant jų kokybę. Juk ne veltui yra sakoma, gerai pažinti kolegas, žinoti kieno paklausti – jau pusė darbo… Tokio pobūdžio susitikimas pirmas, tačiau norėtųsi, kad būtų ne paskutinis, o gal ir taptų gražia tradicija…“– mintimis apie susitikimą dalijosi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Šio suvažiavimo tikslas – suburti kolegas ir aptarti tik jų pareigybėms būdingas veiklas, pasisemti vieniems iš kitų idėjų, pasidalinti problemomis ir iššūkiais. Vienu metu, keturiose skirtingose erdvėse, vyko ugdymo įstaigas koordinuojančių specialistų, JPSPP koordinatorių, bendruomenės sveikatos stiprinimo ir stebėseną ir projektus vykdančių specialistų susitikimai. 

Pirmasis sektorius svečius pakvietė į Klaipėdos „Versmės“ progimnaziją. Čia savo darbais dalijosi ugdymo įstaigas koordinuojantys specialistai iš Klaipėdos miesto, Tauragės rajono ir Panevėžio miesto. Specialistai ne tik pasisėmė naujų idėjų, bet ir smagiai pajudėjo.

Antrasis sektorius subūrė JPSPP koordinatorius, kurie atvyko į Atvirą jaunimo centrą. Kaip ir būdinga šios srities specialistams susitikimas buvo kupinas energijos, geros nuotaikos ir turiningo patirčių pristatymo iš Klaipėdos miesto, Marijampolės ir Tauragės rajono savivaldybių. Diskusijos metu koordinatoriai kalbėjo apie savo kasdienius pasiekimus ir iššūkius, aptarė kaip sekasi įgyvendinti įdiegtus algoritmus ir pasidalino ateities vizijomis.

Bendruomenės sveikatos stiprinimo specialistai rinkosi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro patalpose. Šiame sektoriuje pranešėjų iš Plungės rajono, Šiaulių ir Panevėžio miestų gretas papildė ne tik biurų atstovų pranešimai, bet ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro partnerių pristatymai apie glaudų bendradarbiavimą bei pasiektus rezultatus jų įstaigose. Pirmasis pranešėjas buvo įmonės „Klaipėdos baldai“ direktorius Viktoras Pivorius, kuris kalbėjo apie ilgametę draugystę organizuojant sveikatinimo veiklas jų darbuotojams. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovė Žavinta Balsė kalbėjo apie savo įstaigos patirtį rūpinantis ne tik savo lankytojų sveikatinimu, bet daug dėmesio skiriant darbuotojų sveikatai ir gerai savijautai, todėl jie yra ilgamečiai visuomenės sveikatos biuro partneriai, galintys pasidalinti savo pavyzdžiu su kitomis įstaigomis.  

Ketvirtasis sektorius turėjo puikią galimybę aptarti stebėsenos situacijas skirtingose savivaldybėse, susipažinti su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vykdomu „SHEHAP“ projektu: seksualinio priekabiavimo prevencija mokyklose, o susitikimo vinimi tapo „Euromonitor International“ duomenų mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus nuotolinis pranešimas „Modernioji duomenų analizė: Covid19 epidemijos pamokos“. Lektorius pristatė moderniosios duomenų analizės principus, analizavo duomenų surinkimo procesą remdamasis Covid19 pandemijos valdymo atveju.

Iš visos Lietuvos atvykę kolegos po darbingo susitikimo savo laisvu laiku dalyvavo pažintinėse ekskursijose po Klaipėdos senamiestį ir smagiai žingsniavo palei Danės krantines.

Informaciją parengė: direktoriaus pavaduotoja veiklai Iveta Lobanova

Facebook
Twitter
LinkedIn