Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure – tarptautinio projekto partnerių susitikimas ir prasmingos diskusijos sveikos gyvensenos klausimais

Lapkričio 9 d. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure vyko Montessori Erasmus + mokyklų mainų partnerysčių projekto „Padaryk kažką gero sau“ (Do something good for yourself) partnerių susitikimas, kurio tema „Nutukimas – priežastys ir pasekmės“. Projekto partneriai: Vengrija, Turkija, Lenkija, Graikija. Projekto tikslas – pakeisti greito maisto vartojimą į sveiko maisto gaminimo puoselėjimą ir skatinti dalyvių fizinį aktyvumą. Susitikime dalyvavo Turkijos, Graikijos ir Lenkijos mokyklų atstovai. Sveikatos biuras projekto partnerių pasirinktas kaip viena iš projekto veiklų įgyvendinimo vietų.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure vykusiame susitikime dalyvavo Turkijos, Graikijos ir Lenkijos mokyklų atstovai.

Kaip žinia, vaikų nutukimo problema yra globali – masiškai plinta mokinių antsvoris ir nutukimas bei lėtinių ligų rizikos veiksniai (pavyzdžiui, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje). Vaikų ir paauglių nutukimas neretai ilgainiui „perauga“ į suaugusiųjų nutukimą ir siejasi su daugeliu lėtinių ligų (2 tipo cukriniu diabetu, hipertenzija, širdies ir kraujagyslių ligomis, tam tikrais vėžiniais susirgimais) bei siejasi su suaugusiųjų mirtingumu ir priešlaikine mirtimi. Visuomenės švietimo svarbą apie nutukimo prevenciją ir gydymo svarbą, siekiant sustabdyti visuotinį nutukimo augimą, įvykusio susitikimo metu išsamiai pristatė Sveikatos biuro mitybos specialistė, skaičiusi pranešimą apie suaugusiųjų ir vaikų nutukimą bei nutukimo prevenciją Lietuvoje bei gerąją Sveikatos biuro patirtį įgyvendinant sveikatinimo veiklas šioje poveikio srityje.

Vėliau projekto partneriai turėjo galimybę išbandyti ir interaktyvias įstaigos veiklas – virtualios realybės dviračius bei kūno masės analizę. Projekto partneriai neslėpė gerų emocijų ir aktyviai diskutavo rūpimais klausimais, tuo tarpu, Sveikatos biuro specialistai taip pat džiaugėsi puikia galimybe pasisemti idėjų savo darbinei praktikai.

Informaciją parengė: mitybos specialistė Danielė Budrytė

Facebook
Twitter
LinkedIn