Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo!

Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo, todėl visame pasaulyje žmonės puošiasi rožiniais kaspinais ir dalyvauja įvairiuose labdaros renginiuose. Didžiąją Klaipėdos  miesto visuomenės sveikatos biuro kolektyvo dalį sudaro moterys, todėl, norėdamos išreikšti palaikymą krūties vėžiu sergančioms moterims bei atkreipti dėmesį ir paskatinti prevenciškai tikrintis dėl krūties vėžio, mes taip pat nusprendėme pasipuošti rožinės spalvos rūbais ir, žinoma, pačios susimąstėme, ar pakankamai rūpinamės savo sveikata.

Krūties vėžys – labiausiai paplitusi moterų onkologinė liga, nusinešanti apie 15 proc. visų nuo onkologinių ligų mirusių moterų gyvybių. Itin svarbu šią ligą diagnozuoti ankstyvoje stadijoje, nes nuo to priklauso gydymo rezultatų sėkmė.

Ši liga gali užklupti kiekvieną moterį, todėl net ir jaunos merginos turėtų kartą per mėnesį (praėjus maždaug vienai savaitei po menstruacijų pradžios) savarankiškai pasitikrinti, ar krūtyse nėra pakitimų. Ankstyvoje ligos stadijoje paprastai nebūna jokių simptomų, todėl būtina atlikti ne tik krūtų savityrą, bet ir profilaktinius tyrimus.

Primename, kad Lietuvoje yra vykdoma krūties vėžio prevencinė programa:

• programoje gali dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų amžiaus (imtinai),

• atliekama nemokamai vieną kartą per 2 metus,

• programos metu yra atliekamas mamografinis tyrimas,

• mamograma – tai paprastas tyrimas rentgenu, kuris leidžia aptikti 85–90 proc. krūties vėžio atvejų.

Taigi, spalio mėnesį priminkite savo mylimoms moterims apie krūtų sveikatos bei prevencijos svarbą. Kviečiame dalyvauti konkurse, kuris vyksta mūsų „Facebook“ puslapio paskyroje, 3 laimingosioms padovanosime Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro įsteigtus prizus.

Konkurso nuoroda:

https://www.facebook.com/biuras/photos/a.686227531523751/3018566208289860

Informaciją parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Vitalija Mikutytė

Facebook
Twitter
LinkedIn