REGISTRACIJA STABDOMA! Nemokama akcija „Užkirsk kelią odos vėžiui”

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras vadovaudamasis Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sudarymo ir vykdymo tvarkos aprašu įgyvendina priemonės „Onkologinių ligų prevencija“ vykdymą.

Kviečiame Klaipėdos miesto gyventojus registruotis į nemokamą akciją „Užkirsk kelią odos vėžiui”. Patikrinimus atliks dermatologai, laikantis visų saugumo reikalavimų. Šios akcijos tikslas – laiku aptikti supiktybėjusius apgamus ir, svarbiausia, melanomą. Pasitikrinti apgamus gali visi norintys asmenys, prieš tai užsiregistravę biuro internetinėje svetainėje esančioje elektroninėje registracijos sistemoje.

SVARBU! Akcija vyks lapkričio – gruodžio mėn., dalyvių skaičius ribotas, užsipildžius visoms vietoms registracija bus stabdoma. Registraciją rasite čia, dėl tikslios tyrimo datos, laiko ir detalesnės informacijos kaip pasiruošti tyrimui su jumis susisieks „Affidea“ personalas.

Kas tai per liga?

Melanoma – itin agresyvi odos liga, greitai išplintanti į kitus organus ir sukelianti metastazes. Ji užklumpa vis jaunesnius žmones, net ir vaikus. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, o iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Deja, bet sergamumas kasmet didėja apie 5 proc. ir vis dažniau nustatomi jau pažengusios melanomos atvejai. Todėl labai svarbu laiku pastebėti ir diagnozuoti šią ligą bei imtis būtino gydymo. Taip pat ne mažiau svarbu imtis atsargumo priemonių ir stengtis šios ligos išvengti.

Ar saulė – mums priešas?

Melanomos išsivystymą lemia ir genetika, ir žmogaus elgesys, pirmiausiai – buvimas saulėje. Oda nieko nepamiršta, ir saulės spindulių poveikis kaupiasi visą laiką. Kuo anksčiau vaikas pradeda leisti laiką tiesioginiuose saulės spinduliuose ir kuo ilgiau juose būna, tuo didesnė rizika, kad ilgainiui odoje atsiras supiktybėjusių ląstelių. Nėra visiškai patikimų požymių, iš kurių būtų galima pačiam atpažinti piktybinį apgamą. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia stebėti toliau – apžiūrėti savo kūną bent kartą per mėnesį. Specialistai įspėja, jog daugelio lietuvių oda yra itin jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis.

Informacijos sklaida rūpinasi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Facebook
Twitter
LinkedIn