Kodėl nesikreipiama į psichologus?

psichologės Jolantos Kundrotienės straipsnis

Turbūt ne kartą esame patyrę sunkių akimirkų, kai susipykstame su artimu žmogumi, nesiseka darbe, išgyvename netektį, net nebūtinai mirtį. Psichologijoje netekties sąvoka taikoma įvairiems reiškiniams. Panašūs procesai vyksta mūsų viduje, kai išgyvename skyrybas, kai netenkame darbo, kai prarandame gebėjimą savimi pasirūpinti dėl staiga užklupusios ligos. Visi skirtingai reaguojame į sunkumus. Taip pat skiriasi patiriamų emocijų ir būsenų intensyvumas. Galime pasijausti lyg žemė slystų iš po kojų ir nebežinoti, ko imtis, kad jaustumėmės geriau. Kad gyvenimas vėl įgautų stabilumą, reikalinga psichologinė pagalba.

Draugas ≠ psichologas

Džiugu, kai tokiais momentais šalia mūsų yra artimų žmonių, kurie padeda sunkiomis akimirkomis. Tai tikrai suteikia stiprybės. Bet ar visada norime ir pajėgiame dalytis tuo, kas skaudina? Ar visada norime atskleisti slapčiausias savo mintis artimam žmogui? Psichologinė pagalba yra efektyvesnė siekiant ilgalaikio pagerėjimo, kartu tai garantuoja objektyvumą ir nešališkumą.

Psichologai – tik turintiems psichikos sutrikimų?

Dar iš praėjusio amžiaus gyvuoja mitas, kad pas psichologus lankosi tik tie, kurie turi sunkių psichikos sutrikimų. Šis klaidingas įsitikinimas užkerta kelią žmogui, patiriančiam nerimą, ilgalaikį stresą, baimę, nevaldomą pyktį ar kitus nemalonius pojūčius ir neigiamas emocijas, būsenas, gauti psichologinę pagalbą.

Psichologas neskaito minčių

Psichologams vis dar priskiriamos antgamtinės galios skaityti kitų žmonių mintis. Tai tikrai nėra tiesa. Psichologai turi žinių ir patirties suprasti, kur galėtų slypėti vienos ar kitos būsenos priežastys, bet tik tada, kai žmogus apie tai papasakoja pats. Siekdamas padėti sau, žmogus turėtų būti kuo nuoširdesnis konsultacijų metu ir įsiklausyti į psichologo pastebėjimus.

Vieną kartą pasikalbėjus sunkumai savaime neišnyksta

Yra mitas, kad problemas galima išspręsti vieno susitikimo su psichologu metu. Dažniausiai mes metų metais slepiame nuo kitų ir nuo savęs dalykus, kurių nenorime matyti, ir juos užkasame taip giliai, kad vienos konsultacijos metu nepavyksta net suprasti, kur ir koks „lobis“ slypi. Todėl norint pasiekti būsenos pagerėjimo, reikia apsišarvuoti kantrybe.

Pokalbių svarba

Žinoma, vien pokalbio nepakanka, reikia ir veiksmų, tačiau pokalbis – pirmoji ir labai svarbi proceso dalis. Kalbant ir įvardijant problemą, lengviau išsilaisvinti iš slegiančių jausmų, nerimo, rasti sprendimo būdą. Dažnai garsiai įvardijus problemą, atsakymas ateina savaime. Dėl to labai svarbu užduoti taiklius klausimus.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure maloniai suteiksime nemokamą psichologinę pagalbą Klaipėdos miesto ir Neringos gyventojams. Jeigu tik pageidausite, galite gauti konsultaciją anonimiškai. Karantino metu konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu. Paslaugas teikiame asmenims, patiriantiems sudėtingas gyvenimiškas situacijas, pvz., skyrybos, darbo netekimas, finansiniai sunkumai, artimo žmogaus netektis, konfliktiniai santykiai šeimoje ar darbe, sunki artimo žmogaus liga ir pan. Paslaugos gali būti teikiamos suaugusiems ir vaikams. Teikiant paslaugas vaikams iki 16 metų, būtinas rašytinis vieno iš jo tėvų ar jo atstovo pagal įstatymą sutikimas. Asmens pageidavimu psichologinės konsultacijos gali būti teikiamos anonimiškai. Taip pat kviečiame dalyvauti praktinėse veiklose streso arba emocijų, konfliktų valdymo temomis. Registracija ČIA (nuoroda į individulių konsulotacijų skiltį)

Facebook
Twitter
LinkedIn