15 metų visuomenės sveikatos stiprinimo padangėje – džiuginantys rezultatai ir duoklė bendradarbiaujančioms įstaigoms

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro misija – teikti aukštos kokybės ir mokslu pagrįstas visuomenės sveikatos paslaugas, puoselėjant gyventojų sveikatą, siekiant geresnės gyvenimo kokybės ir ilgesnių sveiko gyvenimo metų.

2023-ieji metai Sveikatos biuro kolektyvui, o rezultatai rodo, jog ir klientams, ypatingi tuo, kad įstaiga pradeda skaičiuoti 15-us nuoseklaus darbo visuomenės sveikatos srityje metus. Per tiek laiko įstaigos misija pradeda įgauti realią, apčiuopiamą prasmę. Kaip žinia, rezultatai visuomenės sveikatos stiprinimo srityje nepasimato iš karto. Noras pasiekti gerų sveikatos rezultatų neįmanomas be investicijų – laiko, energijos, žinių, reguliaraus darbo su savimi, įpročių kontrolės. Nuoseklumas, nuolatinis sveikatos gerinimo strategijų peržiūrėjimas ir atnaujinimas svarbus ne tik individualiame, bet ir sisteminiame lygmenyse. Džiugu, kad minint šį solidų įstaigos gyvavimo etapą vis dažniau sulaukiama klientų atsiliepimų, jog teikiamos paslaugos pakeitė jų gyvenimą gerąja prasme – suteikė naudingų žinių apie rūpinimąsi savo sveikata, kas vėliau padėjo pagrindus atsirasti sveikiems įpročiams ir geresnei sveikatai. Džiugina ne tik klientų atsiliepimai, bet ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos, tapusios geraisiais pavyzdžiais visos Lietuvos visuomenės sveikatos gerinimo kontekste, ir sėkmingi projektai. Tai, kad žmonėms visuomenės sveikatos sąvoka nebėra svetima, kaip kad buvo galima jausti tik pradedant įstaigos veiklą, taip pat atspindi reikšmingus įstaigos veiklos rezultatus.

Žinoma, viso to nebūtų pasiekta ne tik be motyvuotų ir savo darbą mylinčių sveikatos specialistų, bet ir be vienos itin svarbios veiklos grandies – sėkmingo tarpinstitucinio bendradarbiavimo. Atsižvelgiant į tai, šis įstaigos gimtadienis šiemet bus paminėtas, atiduodant duoklę sektoriams, su kuriais bendradarbiaujama, įgyvendinant įvairias visuomenės sveikatą stiprinančias  veiklas. Įvairių sektorių atstovai bus kviečiami į specialiai jiems skirtus renginius, kurių simboliškai suplanuota 15-ka. Renginiuose bus laukiami švietimo sektoriaus, socialinių, sveikatos priežiūros įstaigų, vaikų teisių, policijos, probacijos, bibliotekų, Užimtumo tarnybos, sporto sektoriaus, žiniasklaidos, Lietuvos savivaldybių biurų atstovai, Bendruomenės sveikatos tarybos ir Narkotikų kontrolės komisijos nariai. Atskiri renginiai bus skirti jaunimo organizacijoms, senjorams, šeimoms ir įmonėms. Taip pat gegužės 5 d. vyks ir tarptautinė mokslinė–praktinė konferencija, kurios metu Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras dalinsis pasiektais veiklos rezultatais ir ateities vizijomis, o svarbiomis įžvalgomis apie visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo reikšmę renginį papildys ir kviestiniai svečiai, dirbantys visuomenės sveikatos srityje tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniuose vandenyse.

Su gimtadienio renginių programa jau galite susipažinti čia.

Informaciją parengė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už viešuosius ryšius, Gintarė Baštunova

Iliustracijos šaltinis: www.pixabay.com

Facebook
Twitter
LinkedIn