Ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata Klaipėdos mieste

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Atlikus 2022 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos tikrinimų duomenų analizę, paaiškėjo, kad dažniausiai, kaip ir 2021 m., vaikai sirgo kvėpavimo, akių bei virškinimo sistemos ligomis.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog 89,9 proc. vaikų ugdymo veikloje gali dalyvauti be apribojimų. Dažniausiai mažiesiems klaipėdiečiams, kurie pasitikrino sveikatą, diagnozuojamos kvėpavimo (71 proc.), akių (36,1 proc.) bei virškinimo sistemos ligos (24,7 proc.).

Remiantis 2022 m. profilaktiniais dantų ir žandikaulių patikrinimų duomenimis, nustatyta, kad vaikams augant didėja ėduonies paplitimas. Tokia pati tendencija pastebima ir su sąkandžio patologijų paplitimu. Ėduonies intensyvumas yra vienas reikšmingiausių rodiklių kalbant apie burnos sveikatą, jam išreikšti naudojamas KPI indeksas, rodantis K – kariozinių, P – plombuotų ir I – dėl karieso išrautų dantų skaičių. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų šis indeksas 1–3 m. amžius grupėje yra labai žemas, 4–5 m. – žemas, 6–7 m. – vidutinis.

Su antsvorio problemomis susiduria 6,4 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų, o 2,4 proc. yra nutukę. Didžiausia tokių vaikų dalis buvo priešmokyklinėse ugdymo grupėse. Lyginant su praėjusiais metais, normalų kūno svorį bei antsvorį turinčių vaikų dalis išliko nepakitusi, nežymiai sumažėjo nutukusių vaikų dalis.

2022 m. tik 0,5 proc. vaikų fizinio ugdymo veikloje dalyvavo su apribojimais (parengiamojo arba specialiojoje fizinio ugdymo grupėje), didžiausia dalis buvo priešmokyklinio ugdymo grupėse.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.

Straipsnį parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Vitalija Mikutytė

Informacijos šaltiniai:

  1. 2022 metų Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų sveikata

Nuotraukos:

  1. https://www.freepik.com/
Facebook
Twitter
LinkedIn