Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. 2023 metų vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizės rezultatai rodo, jog 90,6 proc. vaikų ugdymo veikloje gali dalyvauti be apribojimų. 9,4 proc. vaikų šeimos gydytojai nurodė bendrąsias, o 4,3 proc. vaikų – specialiąsias rekomendacijas, kurių turi būti laikomasi vaikams dalyvaujant ugdymo procese. Pritaikytas maitinimas buvo paskirtas 1,9 proc. vaikų.

Remiantis 2023 m. profilaktiniais dantų ir žandikaulių patikrinimų duomenimis, nustatyta, kad vaikams augant didėja ėduonies paplitimas. Tokia pati tendencija stebima ir su sąkandžio patologijų paplitimu. Ėduonies intensyvumas yra vienas reikšmingiausių rodiklių kalbant apie burnos sveikatą, jam išreikšti naudojamas KPI indeksas, rodantis K – kariozinių, P – plombuotų ir I – dėl karieso išrautų dantų skaičių. Tarp Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų šis indeksas 1–3 m. amžius grupėje yra labai žemas, 4 ir 5 m. – žemas, 6 m. – vidutinis.

Su antsvorio problemomis susiduria 5,7 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų, o 2,1 proc. yra nutukę. Didžiausia tokių vaikų dalis buvo priešmokyklinėse ugdymo grupėse (šešiamečiai). Lyginant su praėjusiais metais, per didelį kūno svorį turinčių vaikų dalis nežymiai sumažėjo.

Praėjusiais metais tik 0,4 proc. vaikų fizinio ugdymo veikloje dalyvavo su apribojimais (parengiamojoje arba specialiojoje fizinio ugdymo grupėje), didžiausia tokių vaikų dalis buvo tarp darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog vaiko sveikatos patikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Kasmet profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti. Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų 2023 m. duomenų analizę galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.sveikatosbiuras.lt/wp-content/uploads/2024/01/2023-metu-Klaipedos-ikimokyklinio-ugdymo-istaigas-lankanciu-vaiku-sveikata.pdf

Facebook
Twitter
LinkedIn